Lumia 540 Dual SIM – nowy model od MS

Firma Microsoft pokazała kolejny smartfon z serii Lumia. Nosi on nazwę Lumia 540 Dual SIM i wyróżnia się ekranem 5 cali o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli.

Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 200 taktowany zegarem 1,2 GHz. Płynne działanie systemu operacyjnego Windows zapewnia 1 GB RAM. Producent zastosował w nim aktualizację Lumia Denim. Kupujący mają pewność, że model będzie zaktualizowany w przyszłości do Windows 10. Kamera z tyłu obudowy ma 8 MP, a z przodu – 5 MP.

Minusem tego modelu jest niewielka pamięć na dane użytkownika – wynosi 8 GB. Można ją rozszerzyć za pomocą dysku OneDrive i czytnika kart pamięci microSD. Smartfon posiada opcję dual-sim, co na pewno przyda się wielu użytkownikom. Akumulator w tym modelu ma pojemność 220 mAh. Wymiary smartfona nie są tak kompaktowe, jak w urządzeniach z Androidem – jego grubość to 9,4 mm, smartfon ma grube ramki. Lumia ma kosztować około 500 złotych, co naszym zdaniem jest dobrą ceną. Miejmy nadzieję, że Microsoft poprawi jakość ekranu.

Dodaj komentarz