Lumia 940 i Lumia 940XL – prawdziwe flagowce od MS

Firma Microsoft pracuje nad zmniejszeniem obsady i zmianami personalnymi w działach dotyczących sprzedaży smartfonach. Może to świadczyć o tym, że modele tej firmy, które powstały po usunięciu loga Nokia, nie sprzedają się tak dobrze, jak się tego spodziewano.

W nowym dziale mobilnym firmy Microsoft będą produkowane 2 smartfony biznesowe, 2 smartfony budżetowe i 2 flagowe rocznie. Czy smartfony MS będą lepiej dopracowane i promowane? Aktualnie ich największym problemem jest system operacyjny, na który jest niewiele aplikacji i gier.

Nowe premiery tej firmy, to Lumia 940 i Lumia 940XL. Ekran tej pierwszej, ma aż 5,2 cala i rozdzielczość 1440 na 2560 pikseli, a model korzysta z procesora Snapdragon 808. Smartfon ma 3 GB RAM i mocną baterię. Jeszcze lepiej prezentuje się phablet Lumia 940 XL z ekranem 5,7 cala i Snapdragonem 810. Akumulator w tym modelu jest jeszcze większy. Jak widać, te modele mogą śmiało konkurować z innymi topowymi smartfonami. Sprzedaż powinna wzrosnąć po premierze Windows 10.

Dodaj komentarz