Meizu m1 – tak wiele za nieco powyżej 400 zł

Firma Meizu nie jest jeszcze tak popularna, jak LG czy Samsung, ale pokazuje gigantom, że jest w stanie zrobić świetny smartfon. Meizu m1 to model, który ma 5 cali i według producenta, ma wyróżniać się małymi wymiarami.

Meizu m1 oferuje system operacyjny Android 4.4 KitKat z autorską nakładką Flyme OS 4. Wyświetlacz nie ma zbyt dużej rozdzielczości – na pięciu calach upchnięto 1280 na 768 pikseli. Procesor to Mediatek taktowany zegarem 1,5 GHz. Ilość RAM to 1 GB, na dane mamy 8 GB. Można korzystać także ze slotu na karty pamięci. Aparat z tyłu smartfona ma 13 MP i jasność f/2,2, a z przodu – 5 MP i jasność f/2.0. Gwarantuje to dobre zdjęcia nawet w ciemnym otoczeniu.

Waga smartfona to zaledwie 128 gramów, a grubość – 8,9 mm. Na szczęście smartfona nie odchudzano kosztem baterii, która posiada przyzwoitą pojemność 2610 mAh.

Najlepiej wypada jego cena – kosztuje zaledwie 420 złotych. Jest możliwe, że model w przyszłości pojawi się w Polsce, lub że będzie można go nabyć na akcjach internetowych.

Dodaj komentarz