Microphone Block i czujesz się bezpiecznie

Ostatnio wiele słyszy się o tym, że aplikacje podsłuchują użytkowników – dzieje się tak na przykład z Facebookiem, który potrafi rozpoznać, co w danej chwili słuchasz lub oglądasz. Dzięki programowi Microphone Block możesz zablokować aplikacjom dostęp do mikrofonu, przez co nie będziesz miał problemu z tym, że ich twórca próbuje naruszać Twoją prywatność.

Okazuje się, że na korzystanie z mikrofonu w systemie Android pozwala aż 14 aplikacji, z czego większość łączy się z siecią.

Obsługa programu jest bardzo prosta – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a aplikacje są blokowane automatycznie. Można sprawdzić, które aplikacje chcą bezprawnie korzystać z mikrofonu i ile razy zapobiegliśmy temu, a także zobaczyć, ile z nich korzysta także z internetu. Co ciekawe, na liście aplikacji, które chcą korzystać z mikrofonu, jest też Microphone Block.

Jeśli chcesz, by twój smartfon był bezpieczniejszy, powinieneś zainstalować tę aplikację i cieszyć się z blokowania mikrofonu tym aplikacjom, które go nie powinny używać.

Dodaj komentarz