Microsoft Lumia 640 LTE – nie tylko do dzwonienia

Microsoft Lumia 640 LTE to kolejny model, który powstał bez nazwy Nokia na obudowie. Smartfon wyposażony w system Windows 8,1 nie ma problemów z wydajnością, co dzieje się także dzięki wyświetlaczowi o niezbyt dużej (720 na 1280 pikseli), ale wystarczającej rozdzielczości.

Wyświetlacz o przekątnej 5 cali pokryto szkłem Gorilla Glass, co wzmocni odporność urządzenia na zadrapania. Ciekawą opcją jest Glance, znane ostatnio z nowego zegarka Apple. W smartfonie ta opcja pozwala na podejrzenie godziny na ekranie uśpionego smartfona.

Kamery w smartfonie Lumia 640 LTE nie zachwycają – moduł z tyłu ma 8 MP, natomiast z przodu – jedynie 0,9 MP. Osoby, które lubią robić selfie, powinny zdecydowanie wybrać inny model. Smartfon posiada baterię 2500 mAh. Można go kupić w dwóch wersjach – z jedną lub dwoma kartami SIM.

Sercem smartfona jest Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem 1,4 GHz. Model doskonale radzi sobie z grami – wpływa na to także 1 GB pamięci. Na dane użytkownik ma 8 GB miejsca, z czego system zajmuje jedynie 800 MB.

Dodaj komentarz