Modern Combat 3 Fallen Nation

Kolejna już część jednej z najpopularniejszych gier na urządzenia z systemem ANDROID. Podobnie jak we wcześniejszych częściach, tak i tym razem zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę żołnierza elitarnych amerykańskich sił specjalnych i wykonanie szeregu niebezpiecznych misji w różnych regionach świata. Łącznie Gameloft oddał do dyspozycji graczy aż 13 etapów w trybie single player. Dobór lokacji może przyprawić o zawrót głowy – przyjdzie nam działać w pustynnych i górzystych regionach pogranicza pakistańsko – indyjskiego, jak i w wielkomiejskiej dżungli (Los Angeles). Moim zdaniem najlepiej wypadają jednak etapy umiejscowione w wioskach na terytorium Korei Północnej. Tak, to nie pomyłka – otóż kanwą scenariusza jest gwałtowny wzrost potęgi totalitarnego reżimu Korei Północnej, który realnie zagraża bezpieczeństwu USA.

Bez wątpienia mamy do czynienia z produkcją bardzo dobrą, jeśli nie wybitną. Tak naprawdę każdy element rozgrywki prezentuje się znakomicie, a gdyby nie niezbyt duży ekran telefonu czy tabletu, można byłoby poczuć się jak bohater filmu sensacyjnego. Cut-scenki, dobór oprawy muzycznej czy nasycenie szczegółami świata gry przywodzi na myśl najlepsze produkcje kinowe. Przekrój misji jest dość standardowy jak na ten gatunek gry, lecz mimo tego dostarcza solidnej porcji rozrywki. Tropienie wrogiego dowódcy, szalone pościgi wojskowymi pojazdami, niszczenie ukrytych w dżungli baz wroga z pokładu samolotu to tylko część atrakcji zaserwowanych przez francuskiego dewelopera.

Smaczkiem pozostaje możliwość gry w trybie multiplayer, tak więc nabywając grę dostajemy okazję zmierzenia się z przeciwnikami z całego świata. Daje to naprawdę dużo frajdy, a także wydłuża żywotność gry. Nawet ukończenie kampanii na najtrudniejszym poziomie nie jest równoznaczne z zakończeniem przygody z grą. Co więcej, grając z żywym przeciwnikiem przestaniemy narzekać na czasem niezbyt dopracowany system SI w grze.

Podsumowując, Modern Combat 3 Fallen Nation to obowiązkowa pozycja dla każdego fana gier z gatunku FPS. Z pewnością nikt nie podważy zasadności wydania kilkudziesięciu złotych na ten tytuł.

2 komentarze do “Modern Combat 3 Fallen Nation”

Dodaj komentarz