Moto X – nadal warto

Motorola to jedna z niewielu firm oferujących prawie czysty system operacyjny Android. Nowy model Moto X wyróżnia się przede wszystkim materiałami, z jakich wykonano obudowę – można wybrać z takich egzotycznych materiałów, jak na przykład bambus lub inne drewno, lub skórę. Świetnym rozwiązaniem jest ramka z aluminium, która dobre łączy przód i tył smartfona.

W zestawie znajduje się ładowarka z dwoma złączami USB. Smartfon wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon 801 i kartę graficzną Krait 400 2,5 GHz. Wyposażono go także w 2 GB RAM i 16 lub 32 GB miejsca na dane użytkownika. Pamięci nie można rozbudować. Specyfikacja jest mocna, ale obecnie, w dobie smartfonów ze Snapdragonem 810, nie zachwyca.

System operacyjny to Android 4.4.4, który prawie nie posiada dodatków producenta. Ekran tego smartfona ma 5,2 cala i rozdzielczość Full HD, bardzo dobrze prezentują się jego kąty widzenia i pokazywane kolory. Największym plusem tego modelu jest możliwość customizacji obudowy – nie znajdziemy tego w żadnym innym smartfonie.

Dodaj komentarz