Motorola Nexus 6 – prawdziwy potwór

Motorola Nexus 6 to smartfon, który budzi do tej pory bardzo duże emocje. Wynikają one przede wszystkim z dużej przekątnej wyświetlacza – wynosi ona 5,96 cala i praktycznie nie pozwala na korzystanie z urządzenia wtedy, gdy mamy wolną tylko jedną rękę.

Smartfon należy do modeli klasy premium – jego koszt to około 2400 złotych. W zestawie nie ma zbyt wielu akcesoriów, ale dużą zaletą jest ładowarka z opcją Turbo Power. Dzięki niej możesz ładować akumulator dwa razy szybciej, niż przez zwykłe USB. Z jednej strony jest to zaleta, a z drugiej niewielu osobom będzie się chciało nosić przy sobie dodatkowy zasilacz.

Nexus 6 ma wyświetlacz pokryty szkłem Gorilla Glass 3 i jest wykonany z tworzywa sztucznego. W przypadku innych modeli Motoroli można wybrać sobie obudowę (program Moto Maker), jednak Nexus 6 nie posiada tej opcji. Małym minusem smartfona jest brak diody, która powiadamia o jego funkcjonalnościach. Producent nie pomyślał o złączu na kartę pamięci, dlatego do dyspozycji użytkownika pozostaje jedynie 32 GB + pamięć w chmurze.

Motorola zaproponowała także wariant z większa pamięcią, którego nie będzie można kupić w naszym kraju. Smartfon oferuje łączność ze wszystkimi nowoczesnymi sieciami, jednak firma pozbawiła go dwóch ciekawych opcji – zwykłego radia z anteną ze słuchawek i portu IRDA, dlatego nie można go wykorzystać jako pilota. System operacyjny, podobnie jak w innych Nexusach, to najnowszy Android bez żadnych nakładek.

Ogromnym plusem tego smartfona jest ekran – jego rozdzielczość wynosi aż 1440 na 2650 pikseli, a cały ekran wykonany jest w technice AMOLED.

Z przodu tego modelu znajduje się czujnik oświetlenia. Czujnik dotykowy działa doskonale i obsługuje aż 10 punktów dotyku. Ekran sprawdza się w każdych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowym plusem tego modelu jest bardzo duża wydajność – składają się na nią mocne podzespoły i doskonała optymalizacja oprogramowania.

Podsumowując – to jeden z najlepszych phabletów, które powstały do tej pory i duża konkurencja dla Galalaxy Note 4.

Dodaj komentarz