Mozilla zapowiada nowy silnik przeglądarki

Mozilla – Samsung dostanie nową przeglądarkę o nazwie Servo.

Firma zajmująca się oprogramowaniem Mozilla zapowiada że tworzy wraz z Samsungiem nowy silnik wyszukiwarki o nazwie Servo – oparty na nowym, nowoczesnym języku programowania „Rust”.

Projekty skupiają się na pełnym wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń – zwłaszcza procesorów wielordzeniowych. W efekcie uzyskamy programy które działają niezawodnie oraz z maksymalną wydajnością. Pozwolą na uniknięcie zawieszeń sprzętu oraz wyeliminują luki w bezpieczeństwie. Kod źródłowy dla starszej wersji Rust – czyli wersji 0,6, oraz silnik przeglądarki Servo można pobrać także w wersji dla Androida. Mozilla ogłasza iż prace nad dopracowaniem przeglądarki są zaawansowane – pojawi się już niedługo, po skończeniu najważniejszych testów.

Jesteśmy pewni iż współpraca Mozilli i Samsunga przyniesie dziecko w postaci świetnej przeglądarki preinstalowanej w smartfonie. Projekt Servo jak na razie nie może konkurować z aplikacjami tworzonymi przez Apple. Okazuje się jednak iż silnik przeglądarki wbudowany w system operacyjny smartfonów marki Samsung może dać producentom duże szanse, jeśli zechcą oni kiedykolwiek zachować niezależność od oprogramowania Google. Dla firmy która tworzy przeglądarki może oznaczać to ogromne korzyści.

Jednej rzeczy możemy być pewni – osoby zainteresowane tematem Servo oraz Rust zaspokoją swoją ciekawość już za miesiąc.

Dodaj komentarz