Można już kupić tablety Google Tango

O tablecie z serii Projekt Tango, zaproponowanym przez Google, pisaliśmy kilka miesięcy temu. Okazuje się, że można będzie go kupić już niedługo, ale jego cena nie będzie przystępna.

Ten tablet wyróżnia się możliwością nagrywania trójwymiarowych filmów wideo, które następnie mogą zostać przeniesione do komputera i posłużyć na przykład do projektowania lub tworzenia gier. Tablet korzysta z bardzo zaawansowanej technologii czujników. Jego cena w tym momencie wynosi 1024 dolary, co oznacza, że nie będzie to tablet dla zwykłych śmiertelników. Na razie mogą go kupić jedynie specjaliści, którzy badają systemy VR.

Ekran tego modelu ma 7 cali, procesor to Soc Nvidia Tegra K1, którego pracę wspomaga 4 GB RAM. Na dane jest aż 128 GB miejsca, ale to nie te parametry decydują o tak wygórowanej cenie. Najdroższe są właśnie czujniki, które zapisują położenie tabletu w przestrzeni. Dzięki nim obraz rejestrowany przez czujniki jest następnie zapisywany w jego pokaźnej pamięci i następnie można go przetwarzać.

Dodaj komentarz