MS Office na Androida jest za darmo

Firma Microsoft w dalszym ciągu promuje na Androidzie swoje aplikacje. Tym razem można za darmo ściągnąć sobie pakiet biurowy MS Office. To pożyteczna zmiana, a osoby, które nie wierzą w bezinteresowność MS, mylą się – za aplikację nie będzie trzeba płacić, ani też oglądać reklam. Nie ma także abonamentu.

Aplikacja zawiera wszystkie opcje i można ją zainstalować na wszystkich smartfonach i tabletach z nowszymi wersjami systemu Android.

Microsoft pragnie pokazać swoje aplikacje z jak najlepszej strony i pokazać, że zrobił lepszą aplikację, niż Google czy Libre Office. Użytkownicy komputerów stacjonarnych i laptopów mogą także cieszyć się z darmowej wersji Office w przeglądarce, jednak brakuje w niej kilku opcji, które są znane z podstawowego pakietu.

Alternatywą dla tego programu jest na przykład Google Docs, ale edytor tekstowy nie ma tak zaawansowanych opcji, co programy od Microsoftu. Wiele osób korzysta z pakietu Zoho, który doskonale działa na smartfonach i komputerach, ale w Polsce jest wciąż za mało znany.

Dodaj komentarz