Na Facebooku pojawią się przyciski do zakupów

Ułatwienie dla sprzedających na Facebooku. Portal Facebook ma zamiar wprowadzić zupełnie nową opcję, którą jest możliwość dodania przedmiotu i opcji „sprzedaj”. Strony internetowe, takie jak OLX mogą drżeć, ale ten pomysł już znamy z Naszej klasy, która była swojego czasu zintegrowana z Allegro.

Na Facebooku można będzie ustawić status sprzedaży, a opcja pojawi się stopniowo w różnych krajach. Będzie można sprzedawać zarówno przez smartfona, jak i na zwykłym serwisie dostępnym przez przeglądarkę.

To ułatwienie dla użytkowników, ponieważ aktualnie jest mnóstwo grup na temat sprzedaży lub wynajmowania mieszkań. Coraz mniej ludzi odwiedza serwisy ogłoszeniowe, ponieważ na Facebooku można zrobić to łatwiej i szybciej.

Małe serwisy mają także wadę, która polega na braku zabezpieczenia kupujących. Najwięcej przypadków oszustw internetowych ma miejsce właśnie na nich, dlatego Facebook powinien pomyśleć o takim sposobie zabezpieczenia kupujących, jak jest to dostępne na e-bayu. Dzięki temu zakupy będą łatwiejsze.

Dodaj komentarz