Najbardziej Poruszające Gry – Top 5 gier na Androida

W dzisiejszych czasach istnieje wiele gier na urządzenia mobilne, które prezentują imponujące wątki fabularne. Aczkolwiek, gry tego typu mają zazwyczaj na celu wywołanie intrygi i ekscytacji.

Niewiele dzisiejszych gier potrafi nas mocno złapać za serducho, czy chociażby nawet zafundować nam porządną dawkę emocji. A te, które zostały zaprojektowane w tym właśnie celu, bardzo często okazują się niezdarne lub nazbyt melodramatyczne.

Jednakże, czasami trafiają się pozycje, które wzbudzają w nas silne uczucia, sprawiając, że nieustannie wracamy do prezentowanej przez nie rozgrywki. Sprawdźcie pięć najbardziej emocjonalnych gier na systemy Androida, które poruszą Waszym sercem.

Chusteczki gotowe?

wldfggo

World of Goo – Świat Flegmy

Pomimo swojego przepięknego stylu komiksowego piksel-art, World of Goo spowija smutek i głęboka rozpacz. Sama gierka należy do rodzaju genialnych łamigłówek, a do tego jest osadzona w mrocznym, melancholijnym świecie fantasy, gdzie poczujemy intensywną potrzebę, aby uratować świat przed ponurym losem przemysłowego postępu.

thmwasaln

Thomas Was Alone – Tomcio Samotnik

Thomas Was Alone okazał się wielkim hitem na długo przed pojawieniem się na urządzeniach z Androidem. Gierka opowiada bardzo przedziwną historię, która wywoła wachlarz emocji w niejednym użytkowniku. Można ją zaliczyć do abstrakcyjnych platformówek 2D. Co więcej, pozycja ta sprawi, że będziemy czuć wielką sympatię i współczucie do pary prostokątów, które będziemy traktować, jak naszych najlepszych przyjaciół. Bardzo duży nacisk emocjonalny kładzie tutaj genialnie opracowana narracja, odznaczająca się subtelną tonacją głosu i humorystycznymi elementami.

bdlnd

Badland – Kraina Zła

Badland postanowiła zaczerpnąć trochę rozwiązań z podręcznika World of Goo, a także z wirtualnego klejnocika, jakim jest Limbo. W grze zastosowano niesamowity styl artystyczny, prezentujący ponuro sugestywną krainę fantasy. Co więcej, podczas grania fruwającymi bohaterami, zanurzymy się w emocjonalną głębię, która sprawi, że każda utrata naszego bohatera będzie dla nas uczuciem ogromnej straty.

walkdead

The Walking Dead: Season One – Żywe Trupy: Sezon Pierwszy

Każdy, kto czytał komiks lub oglądał serial telewizyjny pod tytułem The Walking Dead, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ów produkcja może być tak samo szokująca, jak i poruszająca. A wszystko za sprawą zwyczajnych ludzi, którzy zostali wrzuceni w sam środek apokaliptycznej krainy, opanowanej przez krwiożercze zombiaki. Gierka należy do przygodówek z rodzaju point-and-click, przedstawiając sympatyczne postacie, z których nie wszystkim uda się wyjść cało z tej makabrycznej krainy.

qllmmnto

Quell Memento+ – Melancholia

Kto by pomyślał, że abstrakcyjna łamigłówka może być aż tak poruszająca? Quell Memento+ składa się z pomysłowych i świetnie opracowanych poziomów przeplatanych serią poetyckich motywów nawiązujących do tematyki miłości i utraty. Dodatkowo, całość została spowita iście melancholijną ścieżką dźwiękową. Chcecie poczuć ukłucie w serduszku? Quell Memento+ Wam to zagwarantuje.

Dodaj komentarz