Najdziwniejsze Gry – Top 5 gier na Androida

W świecie rozrywki jest mnóstwo miejsca na dziwne, niezbadane i enigmatyczne zjawiska, nawet w świecie wirtualnym. Zgadza się, nawet na Waszych wspaniałych i niezastąpionych smartfonach.

Podczas, gdy wszyscy kochamy zabijającą-czas, sympatyczną rozgrywkę, albo zanurzanie się w krainę przygód tradycyjnych RPGów – to czasami mamy ochotę na trochę zróżnicowania i na odejście od naszych ulubionych rozgrywek, chociażby na parę chwil. Szukamy wówczas czegoś, co odznacza się unikalnym smaczkiem, niesamowitym poziomem artystycznym, lub bardzo osobliwą formą narracji.

Jeśli więc macie ochotę na trochę konkretnego wariactwa; spójrzcie na poniższą listę pięciu najdziwaczniejszych gier na system Androida.

Witamy w Wariatkowie!

mcpixel

McPixel – Pan Piksel

W tej grze wszystko wybucha, co 20 sekund. Wszystko zależy tutaj od nas i od naszego pikselowego bohatera. Musimy szybko znaleźć rozwiązanie tych zagadek i dosłownie rozbroić każdą z tych eksplodujących sytuacji. Jednakże, istnieje tutaj pewien haczyk… bardzo szurnięty haczyk. Żadna z sytuacji nie kieruje się logicznym jej rozwiązaniem, dlatego będziemy musieli zajrzeć w głąb siebie i rozbudzić drzemiącego w nas dziwaka.

karoshi

Karoshi – Maniakalny Kamikaze

W ogromnym świecie platformówek, naszym świętym obowiązkiem jest ochrona naszego głównego bohatera. Jest to oczywiście podstawowe minimum. Aczkolwiek, nie dotyczy to rozgrywki fundowanej przez Karoshi. W tej platformówce od YoYo Games musimy znaleźć jak najszybszy sposób na popełnienie samobójstwa naszym japońskim kamikaze. Gierka zupełnie pozbawiona taktu, ale za to bardzo rozrywkowa.

superbroth

Superbrothers; Sword & Sworcery – Superbracia; Zakon Miecza

W Superbrothers Sword & Sworcery wszystko jest cudownie, ale koślawo wyrócone na lewą stronę. Po pierwsze, gierka w niczym nie przypomina pozostałych pozycji. Z kolei, jej przepiękne krajobrazy pixel-art potrafią zapewnić kawał wizualnej satysfakcji. Po drugie, niecodzienna ścieżka dźwiękowa jest tutaj bardzo ważna podczas rozwiązywania tajemniczych sekretów. Ażeby w pełni pojąć tą gierkę, należy w nią zagrać. Chociaż, nawet wówczas…

monokl

Towelfight 2 – Ręcznikowa Bitwa 2

Towelfight 2 wyszedł spod ręki Butterscotch Shenanigans. Jest to rewelacyjny shooter, w którym wcielamy się w starszego pana z monoklem. Monokl posiada magiczne talenty, dzięki którym może wystrzeliwać pociski, które przybrały postać żywych zwierzaków. Gdy owe pociski dotrą do celu, pojawi się wówczas losowe zdanie opisujące konkretny wystrzał. Teksty są całkiem zabawne i z pewnością dodają smaczku rozgrywce.

bearcrazy

Enviro-Bear 2010 – Świrnięty Niedźwiadek

Normalką jest to, że najbardziej zakręconą pozycję zostawiliśmy na sam koniec. W Enviro-Bear 2010 przybieramy postać wygłodzonego miśka, który wybiera się na polowanie w swoim samochodziku. Ażeby było jeszcze dziwaczniej, misiek ma do dyspozycji tylko jedną łapę, aby móc prowadzić samochód. Mamy więc do wykorzystania samotną łapę, która ląduje na kierownicy, drążku zmiany biegów i pedale gazu. Musimy wykonywać te czynności podczas systematycznego zjadania żywności przez naszego futrzanego bohatera.

Dodaj komentarz