Najlepsze alternatywy dla FaceTime

Posiadacze smartfonów z systemem operacyjny iOS często chwalą się tym, że mogą korzystać z aplikacji FaceTime. Pozwala ona na prowadzenie wideorozmów. Użytkownicy Androida nie muszą mieć powodu do zmartwienia z tego powodu, że ich smartfony nie obsługują FaceTime. Oto najlepsze alternatywy.

Google Hangouts

Aplikacja, która ma znacznie większe możliwości, niż FaceTime. Pozwala na wysyłanie SMSów i Mmsów, można z niej dzwonić i prowadzić wideorozmowy. Hangouts możesz pobrać na wszystkie system operacyjne i rozmawiać przez sieć.

Skype

To chyba najbardziej znany program, który może zastąpić FaceTime. Skype jest rozwijany od 2003 roku i jest dostępny na wszystkie platformy. Umożliwia dzwonienie na inne konta Skype, wysyłanie wiadomości i wideorozmowy.

Viber

Pozwala na rozmowy w HD, dzwonienie do innych użytkowników, wysyłanie zdjęć, nagrań wideo i wiadomości tekstowych. Jednym minusem jest to, że aplikacja synchronizuje się z numerem telefonu, co nie musi odpowiadać wszystkim użytkownikom. Możesz go pobrać na Androida, iOS, Windows Phone i komputer.

Tango

Nieco mniej znany program. Na początku pojawił się na smartfonach HTC. Posiada podobne opcje, jak programy, które wymieniliśmy wcześniej – między innymi rozmowy w HD, rozmowy audio, wysyłanie wiadomości i czat grupowy. Oprócz tego, można zaprosić znajomych do zagrania w grę.

OoVoo

Oprócz wideorozmów w HD, możesz z niego dzwonić, prowadzić czat (nawet w kilka osób) i wysyłać za darmo wiadomości do użytkowników oovoo. Aplikacja pozwala na wideokonferencję w maksymalnie 12 osób. Jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne.

Line

Program, który bardzo szybko się rozwija. Ma już 350 milionów użytkowników i jest w 10 najpopularniejszych komunikatorów świata. Program pozwala na darmowe rozmowy głosowe i wideorozmowy, wysyłanie wiadomości (także grupowych) i zawiera mnóstwo ciekawych dodatków. Działa także na smartfonach Blackberry i Firefox OS.

Snapchat

Niewiele osób pamięta o tym, że Snapchat pozwala także na dzwonienie i wysyłanie wiadomości. Większość ludzi kojarzy go jedynie z 10 sekundowymi wiadomościami.

Aplikacja działa nieco inaczej, niż pozostałe programy – najpierw należy zaprosić znajomego do czatu, a dopiero następnie dzwoni się z niego.

Facebook Messenger

Bardzo popularny program, za pomocą którego możesz zadzwonić do swoich znajomych z Facebooka. Jeśli Twoi znajomi mają konta na tym portalu społecznościowym, to świetne rozwiązanie.

Dodaj komentarz