Najlepsze aplikacje dla dzieci na smartfona

Tablety i smartfony są tworzone dla osób dorosłych, dlatego tak trudne jest znalezienie aplikacji, które można pokazać dziecku. Okazuje się, że nasze pociechy bardzo szybko uczą się tego, w jaki sposób obsługiwać takie urządzenia. Aby zapewnić dziecku rozrywkę, warto zajrzeć do Google Play Store i zapoznać się z najciekawszymi programami edukacyjnymi.
Moose Math to program dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Uczy przede wszystkim działań matematycznych – dodawania i odejmowania i mnożenia oraz dzielenia małych cyfr. Program ma wbudowany moduł nauki geometrii. Dzięki wykonywaniu zadań dziecko zdobywa punkty, które może przeznaczyć później na budowanie miasta i dekorowanie budynków.
Slice fraction to bardzo zabawna aplikacja, która także pomaga w nauce geometrii. Jest przeznaczona dla dzieci w każdym wieku, podobnie jak Squeebles Times Tables. Jedna i druga aplikacja kosztuje 2,99 dolara.
Dzieci w wieku przedszkolnym skorzystają też z programu Monkey Math School Sunrise, w którym bohaterem jest sympatyczna małpka. Program uczy matematyki w bezstresowy sposób. Zaletą jest to, że wciąga na długie godziny.
Dzięki programom instalowanym w systemie operacyjnym Android można nauczyć dziecko także alfabetu. Większość programów jest dostępnych w języku angielskim. Endless Alphabet to program bez ograniczeń wiekowych, który uczy alfabetu i prostych słów – każde z nich jest w formie puzzli z gadającymi literkami, twórcy programu dodali także animowaną ilustrację każdego słowa.
DK Readers to program rozwijający wiedzę o świecie – dziecko może przeglądać w nim piękną książkę z obrazkami, gdzie pojawiają się na przykład zwierzęta z farmy, ryby, pingwiny i inne zwierzęta. Program jest darmowy.
Jeśli twoje dziecko będzie niedługo szło do szkoły, możesz je przygotować do nauki angielskiego przez zakupienie programu takiego jak Super Why ABC. Łączy on w sobie naukę alfabetu, rozgrywki w różne gry i kolekcjonowanie wartościowych przedmiotów, dlatego dziecko będzie miało z niego ogromną uciechę.

1 komentarz do “Najlepsze aplikacje dla dzieci na smartfona”

Dodaj komentarz