Najlepsze Aplikacje Medyczne – Top 5 aplikacji na Androida

Bardzo często żartujemy, że nasze smartfony ratują nam życie w wielu codziennych sytuacjach, takich jak zlokalizowanie konkretnego miejsca w obcym mieście, przeszukiwanie lokalnych restauracji, albo zadzwonienie po znajomego, aby przyjechał nas odebrać. Aczkolwiek, w niektórych sytuacjach, nasze urządzenie z Androidem może dosłownie uratować nam życie.

Kierując się dobrym zdrowiem i bezpieczeństwem użytkowników Androida, postanowiliśmy zaprezentować Wam ranking najlepszych aplikacji medycznych, które mogą Was wyciągnąć z niejednych opałów.

W tej kwestii, nasze odpicowane smartfonki naprawdę uzasadniają czas i pieniądze, które poświęciliśmy na te zmyślne cuda technologiczne.

redcross

First Aid by British Red Cross

Przytaczając hasło marketingowe tej aplikacji, mówiące; „darmowa, prosta w obsłudze i ratująca życie aplikacja” – uzyskujemy pełny obraz tego, co ma nam do zaoferowania First Aid by British Red Cross. Aplikacja dokładnie ukazuje, co należy robić w kwestii doznanych obrażeń; od utraty krwi, po ataki serca, a nawet dalej. First Aid obejmuje również rozmaite testy, które pomogą nam zapamiętać podstawy w udzielaniu odpowiedniej, pierwszej pomocy.

petaid

Pet First Aid

Nasze dzielne urządzenie z Androidem potrafi uzdrowić nie tylko ludzki organizm. Z aplikacją Pet First Aid możemy zapewnić należytą opiekę medyczną naszemu kochanemu czworonogowi, albo innemu cierpiącemu zwierzakowi, na którego natknęliśmy się idąc ulicą. Ta ratująca życie aplikacja zawiera szczegółowe artykuły, przewodniki wideo, a także krok-po-kroku ilustracje przedstawiające różne dolegliwości i sposoby ich zwalczania (od złamań i oparzeń do zatruć i ran ciętych). Pokazuje nawet, jak zastosować sztuczne oddychanie na naszym psiaku.

flashlightf

Flashlight SOS Flash Text

Przez większość czasu Flashlight SOS FlashText przydaje się nam głównie jako latarka, szczególnie podczas ciężkiego powrotu nocą do domu po intensywnym, piątkowym wieczorze. Jednakże, ta sprytna aplikacja potrafi dużo więcej. Jedną z najlepszych opcji jest to, że potrafi nas wyciągnąć z najczarniejszej dziury. Jeżeli błądzimy w ciemnościach i potrzebujemy pomocy, wystarczy użyć trybu SOS, który będzie nadawać komunikat w formie świetlnego sygnału.

itriagem

iTriage Health

Czy rozwinęliście jakieś niepokąjące objawy zdrowotne? A może doświadczył ich ktoś z Waszych znajomych lub bliskich? Nie jesteście pewni tego, co macie teraz począć? Wystarczy odpalić iTriage Health, która będzie Waszym wirtualnym lekarzem. Oczywiście, aplikacja nie zastąpi wizyty u prawdziwego lekarza, ale za to może nam pomóc zidentyfikować i załagodzić potencjalne dolegliwości. Dodatkowo, jest w stanie wskazać położoną najbliżej nas klinikę.

icein

ICE: In Case of Emergency

Niezwykle zaprojektowana aplikacja, ICE: In Case of Emergency wkracza do akcji wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie obsługiwać naszego Androida, ani komunikować się w jakikolwiek sposób. Wewnątrz ICE mamy możliwość umieszczenia i przechowywania stosownych informacji na temat specyficznych wymagań zdrowotnych, a także dane kontaktowe najbliższych nam osób. Aplikacja przyda się szczególnie wtedy, gdy stracimy przytomność.

1 komentarz do “Najlepsze Aplikacje Medyczne – Top 5 aplikacji na Androida”

  1. Bardzo fajna apka medyczna to Medfile w wersji mobilnej. Jest zgrana z oprogramowaniem webowym. Można mieć pod kontrolą swój gabinet fizjoterapeutyczny- cały kalendarz wizyt. Pewnie lekarze też z niej korzystają. Fizjoterapeuci są u mnie bardzo zadowoleni.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz