Najlepsze Aplikacje dla Miłośników Wina – Top 5 aplikacji na Androida

Zamiłowanie do wina nie kojarzy się już dzisiaj tak dosadnie ze snobistyczną, elitarną rozrywką, jak kiedyś. Niezależnie od tego, czy wydajemy kilkanaście złotych na winko, którym przepłuczemy nasze gardło po spożyciu pizzy, czy też mamy w planie wydać trzy-cyfrową sumkę na bardziej koneserski rocznik, którego użyjemy na jakąś specjalną okazję – zawsze mamy do wyboru białe lub czerwone wino.

Niemniej jednak, jeżeli nie jesteście wybitnymi koneserami wina, będzie Wam niezwykle trudno odróżnić dobry rocznik od przeciętnego sikacza. Jak wiadomo, nikt nie chce przepłacać w kwestii nabycia trunku, który smakuje jakby nie smakował wcale.

Dzięki poniższym pięciu aplikacjom dla miłośników tego szlachetnego trunku, nigdy już nie będziecie musieli zdawać się na slogany promocyjne butelek winnych, umieszczonych w supermarketach.

Łapcie za korkociąg i odtwórzcie butelkę biało-czerwonych aplikacji, które z pewnością dodadzą wykwintnego smaku podczas pieczołowicie przyrządzonych rarytasów. Oto pięć najlepszych aplikacji dla koneserów wina.

winepocket

Wine Language Pocket Guide

Właściwe opisanie i zrozumienie zalet dobrego wina wymaga unikalnego i poetyckiego języka. Oczywiście, możemy nadal szydzić z kwiecistych ekspresji i płukania jamy ustnej, które stanowią znaki charakterystyczne każdego konesera wina; ale musimy też przyznać, że ich metoda jest całkiem intrygująca. Przy pomocy Wine Language Pocket Guide od SageMilk, macie szansę na zabranie się w podróż po terminologiach, jakich używają eksperci tego klasycznego trunku.

winemaking

WineMaking Forum

Dla wszystkich, którzy pragną posunąć o krok dalej swoje zamiłowanie do wina i zacząć przyrządzać własne, przygotowaliśmy świetne rozwiązanie w postaci aplikacji WineMaking Forum. Będziecie mieli okazję do tego, aby uniknąć typowych błędów podczas pędzenia własnego wina, a ponadto zaoszczędzicie też sporo czasu, wykonując wszystko krok po kroku i niczego nie pomijając. Korzystając z tego forum, będziecie mogli bazować na radach najlepszych producentów wina oraz na ich długoletnim doświadczeniu.

winelistcellar

Wine + List, Ratings and Cellar

Czy kiedykolwiek mieliście przed oczami fantastyczną butelkę wina, w restauracji lub u znajomych, i jakimś dziwnym trafem zapomnieliście nazwy? Wine + List, Ratings and Cellar może Wam w tym pomóc. Aplikacja pozwala na zapisywanie swoich doświadczeń z winem, tworzenie zapisków smakowych, a także wprowadzanie zdjęć Waszych ulubionych roczników. Macie również okazję do zasięgania opinii innych koneserów wina, a nawet zeskanowania kodu kreskowego widniejącego na butelce.

winemakerstool

Winemakers Toolbox

Wszystkich magików w dziedzinie przyrządzania wspaniałego wina, zapraszamy do wypróbowania aplikacji Winemakers Toolbox, która może okazać się niezastąpionym narzędziem każdego konesera. Skupia się na technice i wiedzy w pędzeniu wina, czyli objętości, konwersji metrycznej, kalkulacjach alkoholu… Znajduje się tutaj wszystko, co jest potrzebne do stworzenia genialnej, a przynajmniej przyzwoitej butelki szlachetnego trunku.

winevintages

Wine Vintages

Czy wiecie, których ze staroświeckich roczników win powinniście szukać? Z którego roku? Z jakiego regionu? Dla większości z nas jest to dosyć twardy orzech do zgryzienia. Łatwo możemy wówczas przepłacić za coś, co nawet nie nadaje się do picia i smakuje jak woda do mycia podłóg. Na szczęście, istnieje rozwiązanie tego problemu. Wystarczy pobrać aplikację Wine Vintages i skompletować własny wykaz gatunkowych win. Tym sposobem już nigdy nie dacie się naciągnąć na trunkowy bubel.

Dodaj komentarz