Najlepsze Aplikacje Rzeczywistość Rozszerzona – Top 5 aplikacji na Androida

Jeszcze nie tak dawno temu, rozszerzona rzeczywistość (AR) stanowiła tylko czysto teoretyczną technologię, która istniała jedynie w uwielbianym przez miliony widzów serialu ‘Start Trek’.

Obecnie, nawet babcie wyposażone są w smartfony, które są w stanie odnaleźć gwiezdne konstelacje, czy też zlokalizować najbliższą restaurację, a następnie przenieść te dane obrazów z realnego świata, wykorzystując do tego rozszerzoną rzeczywistość.

W celu wyposażenia Was w najbardziej informacyjne i bardzo rozrywkowe aplikacje tego typu, prześwietliliśmy Google Play store, aby uraczyć Was rankingiem 5 najlepszych aplikacji typu rozszerzona rzeczywistość, na Adroida.

Już najwyższa pora na to, aby odpalić Wasze lojalne smartfonki i przygotować się na całkowitą zmianę postrzegania rzeczywistego świata.

GoogleGoogles

Google Googles

Macie problem z odróżnieniem Wielkiego Muru Chińskiego od Wieży Eiffla? A może nieustannie mylicie Matkę Whistlera z Mona Lisą? Powyższe narzędzie potrafi skrzętnie rozpoznawać zabytki, dzieła sztuki, a nawet tłumaczyć obce języki. Nie traćcie więc czasu i wyklikajcie sobie drogę do oświecenia.

Skymap

Sky Map

Bardzo zmyślna aplikacja astronomiczna przeznaczona na smartfony, która stanowi interaktywną mapę kosmosu, pozwalającą Wam zaprowadzić porządek w tej niekończącej się, mrocznej otchłani. Macie tutaj możliwość identyfikowania konstelacji, lokalizowania planet, a nawet namierzania deszczu meteorytów. Sky Map to świetne rozwiązanie dla obserwacji naszego niebieskiego sklepienia.

ParallelKingdom

Parallel Kingdom AOT

Jeżeli od dłuższego czasu podejrzewaliście, że pod Waszym przytulnym domkiem mieszka złowieszczy troll, to za chwilę udowodnimy Wam… że mieliście rację. Ta umieszczona w realnym czasie i bazująca na rozszerzonej rzeczywistości gierka MMORPG przekształca Google Maps w fantastyczny świat przedziwnych potworów i niesamowitej magii, przeobrażając Was w odważnego i niezwyciężonego bohatera.

Layar

Layar

Layar to kolejna aplikacja, która ma za zadanie dostarczyć Wam niezbędnych informacji na temat otaczającego Was świata. Aplikacja pozwala na dostosowanie sposobu, w jaki Wasz smartfon będzie reagować na GPS i wizualne dane. Layar oferuje ponad 3.000 warstw obejmujących pop-up wideo, serwisy społecznościowe i obrazy z serwisu Flickr.

Wikitude

Wikitude World Browser

Wikitude World Browser to jedna z najpopularniejszych przeglądarek rozszerzonej rzeczywistości. To wirtualne okno na świat od Wikitude ściąga dane z takich serwisów, jak Wikipedia, TripAdvisor, Twitter i Facebook, aby wyposażyć Was w pomocne informacje na temat Waszego otoczenia. Macie nawet możliwość dzielenia się swoimi ulubionymi lokalizacjami z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz