Najlepsze Aplikacje Social Networking – Top 5 aplikacji na Androida

Można by śmiało stwierdzić, że większość użytkowników urządzeń z systemem Androida korzysta na porządku dziennym z jednego lub kilku serwisów społecznościowych.

Oczywiście, wszyscy dobrze wiemy, jakie dwa tytany internetowe górują nad całą resztą. Mowa tutaj o portalach takich jak Facebook i Twitter. Są tak ogromne i oblegane przez całe rzesze użytkowników, że nie ma nawet sensu umieszczać ich w poniższym rankingu.

Skupimy się głównie na innych wspaniałych aplikacjach social networking, które zostały starannie przygotowane z myślą o urządzeniach mobilnych. Przyjrzyjmy się więc bliżej pięciu najlepszym aplikacjom social networking na Androida.

pintr

Pinterest

Pinterest koncentruje się na możliwości zdobywania i dzielenia się inspiracjami z całego Internetu. Jest czymś w rodzaju wirtualnego notatnika wypełnionego interesującymi obiektami, przedmiotami, lokalizacjami, a także całą masą innych stymulacji wirtualnych. Dzięki Pinterest będziemy mogli w pełni wykorzystać funkcję kamery w naszym smartfonie.

instgr

Instagram

Instagram to prawdopodobnie najlepiej znana aplikacja na tej liście. Co więcej, jest na dobrej drodze do tego, aby stać się trzecim filarem świata social networking (być może, dlatego Facebook postanowił ją wykupić). Mamy tutaj okazję do zastosowania na naszych zdjęciach całkiem zmyślnych filtrów, a także dzielenia się owymi zdjęciami z przyjaciółmi, a także z szerszą społecznością Instagramu.

patth

Path

Facebook jest dość atrakcyjnym rozwiązaniem. Aczkolwiek, jeśli chcielibyśmy utworzyć nowy serwis społecznościowy bazując na najnowszych metodach i optując w lepszy poziom prywatności; to prawdopodobnie wyglądałby tak jak Path. Jest to niezwykle stylowa aplikacja odznaczająca się szybkością, dyskrecją i dziecinnie prostą obsługą. Dzięki tym aspektom jest świetnym wyborem dla każdego.

googplus

Google+

Dzięki swojej sieci społecznościowej Google+, ten internetowy gigant przeobraził się w główną alternatywę dla wielkich serwisów społecznościowych, nawet tych najbardziej popularnych. Stało się tak dzięki perfekcyjnej integracji Google+ z każdą inną usługą świadczoną przez Google. Google+ prezentuje się szczególnie pięknie na smartfonach i tabletach, umożliwiając też ulepszanie, przechowywanie i dzielenie się zdjęciami.

vvine

Vine

To co Twitter uczynił w kwestii tekstu, a Instagram w kwestii zdjęć; Vine uczynił w przypadku obrazów wideo. Aplikacja udostępnia sposób nagrywania i dzielenia się klipami wideo z naszymi przyjaciółmi i znajomymi, tworząc zupełnie nową drogę ekspresji i kreatywności. Nic dziwnego, że Twitter zainteresował się tym sprawnym rozwiązaniem. Jedynym minusem (albo też i plusem) jest ograniczona długość każdego filmiku – maksymalnie do 6 sekund.

Dodaj komentarz