Najlepsze Aplikacje do Tworzenia Muzyki – Top 5 aplikacji na Androida

Nieważne, czy zajmujemy się tworzeniem muzyki profesjonalnie, czy też jesteśmy nowicjuszami w tych sprawach, czy nawet ‘kompozytorami’, dla których nie ma już żadnej nadziei – nowoczesne aplikacje do tworzenia muzyki na systemy Androida, są wprost idealne do komponowania własnych melodyjek.

To, co sprawia, że owe aplikacje są tak wspaniałe pod kątem tworzenia muzy, to ich kombinacja potężnej technologii procesora, stanu gotowości do połączenia z Internetem, a także wrażliwego interfejsu dotykowego.

Jako, że nie jesteśmy muzykalni z natury, postanowiliśmy wyciągnąć na wierzch pięć najlepszych aplikacji do tworzenia muzyki, które z pewnością wielu z Was przypadną do gustu.

Raz… dwa… próba mikrofonu…

morwiz

MorphWiz Play

MorphWiz Play posiada zbiór 30 wstępnie zainstalowanych dźwięków syntezatora. Aplikacja została stworzona przez kompozytora i jednego z najlepszych developerów aplikacji, Jordana Rudessa. Był on wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, co dowodzi, że jego projekty są naprawdę godne uwagi. MorphWiz pozwala nam łączyć ze sobą bardzo zakręcone dźwięki, za pomocą intuicyjnego i niemiernie atrakcyjnego interfejsu dotykowego.

caustic3

Caustic 3

Ta zaawansowana aplikacja pozwala skomponować utwór za pomocą wirtualnych syntezatorów analogowych i basowych, oraz automatów perkusyjnych. Caustic 3 pozwala nam także na przesyłanie plików muzycznych w formacie WAV, dodawanie efektów, a także zarządzanie naszymi utworami poprzez ich miksowanie i ustanawianie kolejności. Istnieje też możliwość podłączenia kontrolerów USB MIDI.

musicpi

Musical Pro

Musical Pro wyszła spod ręki Christophera Souvey’a, oferując nam piękny i intuicyjny zestaw instrumentów wirtualnych, które posłużą nam do komponowania nowych utworów. Możemy tutaj przebierać w dźwiękach fortepianu, bębnów, instrumentów klawiszowych, które dadzą nam szansę na zostanie drugim Mozartem. Ponadto, w aplikacji zastosowano też funkcję metronomu.

edms

Electrum Drum Machine/Sampler

A oto aplikacja przeznaczona do wyszukania idealnego dźwięku perkusji. Dzięki takim elementom, jak sample i loopy, a także z opcją załadowania własnych plików muzycznych (format WAV), możemy uzyskać świetny sposób na uzyskanie pożądanego tła dla naszych ścieżek dźwiękowych. Co więcej, mamy też okazję do pobierania całej masy darmowych sampli. Aplikacja z pewnością uraczy swoim pięknem i funkcjonalnością, nie tylko tych bardziej uzdolnionych muzyków.

robotic

Robotic Guitarist Free

Każdy, kto ma ochotę zostać drugim Carlosem Santaną, powinien mieć tą aplikację na swoim wiernym smartfonie. Robotic Guitarist Free pozwala na manipulowanie wirtualnymi strunami aplikacji, łącząc dźwięki odpowiednio i tym samym komponując własną melodyjkę. Aplikacja posiada nawet przewodnik po akordach, jeśli interesuje Was tworzenie muzy z bardziej profesjonalnego punktu widzenia.

Dodaj komentarz