Najlepsze aplikacje zastępujące kamerę

W czasach smartfonów robimy zdjęcia niemal wszystkim rzeczom – nieważne, czy to jedzenie, nasi pupile, ładne krajobrazy czy też gwiazdy – jeśli masz smartfona w zasięgu ręki, robienie zdjęć jest odruchowe. Oto najlepsze aplikacje, które warto zainstalować na smartfonie, by robić lepsze fotografie. Testowano je na HTC One (M7).

Google camera to program wydany w celu zastąpienia domyślnej aplikacji, która steruje kamerą w smartfonach na Androidzie. Posiada minimalistyczny design i pozwala na sterowanie guzikami na obudowie, co znacznie ułatwia robienie zdjęć. Niezwykłą funkcją jest na przykład robienie zdjęć panoramicznych, kiedy to smartfon pokazuje w jakim kierunku należy obrócić obiektyw i następnie łączy zdjęcia w jedno. Dzięki temu bez problemów i bez statywu uzyskasz imponujące zdjęcia. Program można zainstalować na najnowszej wersji Androida 4.4, natomiast na wcześniejszych wersjach pojawiają się błędy.

Kamera 360 Ultimate to kolejny program bijący rekordy popularności w Google Play store. Oferuje funkcję zdjęć paszportowych, w której możesz bardzo dokładnie ustawić swojego modela, ciekawe funkcje ustalania balansu bieli, ISO i czasu otwarcia migawki w formie pierścieni na ekranie i wiele innych przydatnych funkcji.

Pixilr Experss to program oferujący nie tylko zaawansowane funkcje robienia zdjęć, lecz także doskonale sprawdzający się do ich edycji. Możesz wykorzystać zaawansowane, automatyczne opcje naprawy zdjęcia – można poprawić na przykład ostrość czy też dopasowanie kolorów, co czyni z tego programu „małego Photoshopa”. Do zdjęć można także dodać dowolny tekst dobrany spośród wielu stylów czcionki.

Instagram to chyba najważniejszy portal skupiający osoby robiące zdjęcia za pomocą smartfonów. Aplikacja zbiera równie pozytywne opinie, co strona internetowa, gdyż pozwala bezpośrednio na smartfonie na naprawianie zdjęć, dodawanie filtrów i dopasowanie efektów świetlnych. Program wypróbowało już kilka milionów osób i większość jest z niego zadowolona i używa go zamiast domyślnej kamery.

Dodaj komentarz