Najlepsze Gry One-Button – Top 5 gier na Androida

Jednym z głównych powodów, dla których wirtualny świat Androida postanowił pozbyć się 6-przyciskowych gier, był nacisk wywarty na uproszczenie systemu kontroli.W czasach, gdy konsole stacjonarne stawały się coraz bardziej złożone, wyposażone w wielo-przyciskowe pady, pojawiły się także smartfony i tablety, które pozwalają nam na czerpanie satysfakcji z rozgrywki przy pomocy tylko jednego palca.

W związku z tym, zadecydowaliśmy, że sporządzenie rankingu najczystszej formy tychże gierek będzie jak najbardziej wskazane. Nie będziecie musieli się tutaj martwić przesuwaniem palca po ekranie, czy kierowanie obiektem za pomocą dotyku.

Przygotujcie swojego palucha i zafundujcie mu porządną rozgrzewkę, ponieważ czeka na Was pięć najlepszych gier one-button na Androida.

canalt

Canabalt HD – Szara Strefa

Ojczulek wszystkich niekończących się runnerów w dalszym ciągu stanowi kawał solidnej i nieco złośliwej rozgrywki. A w szczególności, jeśli chodzi o nowe, ekskluzywne wydanie w wersji HD, które wygląda wspaniale na nowoczesnych ekranach wysokiej rozdzielczości, wyposażonych w Androida. Jest to ta sama gierka, którą znamy i kochamy, i w której biegamy od lewej do prawej. Jedyna rzecz, jaką powinniście opanować to klikanie w przycisk w celu wykonania skoku. Aczkolwiek, nie należy to jednak do najprostszych zajęć.

whaltal

Whale Trail Classic – Lot Wieloryba

Whale Trail Classic jest prawdziwą ucztą dla oka. W grze przemierzamy barwne przestworza, wykonujemy klasyczne pętle i salta, a także mamy okazję do aktywacji szczególnych mocy, które pozwolą nam niszczyć chmury. Całość uprzyjemnia świetna melodyjka stworzona przez kompozytora Super Furry Animals. Kto by pomyślał, że z jednego palca można wycisnąć tak ogromne pokłady psychodelicznej satysfakcji.

skisaf

Ski Safari – Narciarskie Safari

W Ski Safari od Defiant Development mamy do czynienia z całkiem oryginalnym rozwiązaniem w zakresie niekończących się runnerów, kontrolowanych za pomocą jednego klawisza. Klikanie w ekran powoduje, że nasz szalony narciarz wybija się z impetem z linii startu i zaczyna przeskakiwać skały. Aczkolwiek, jeśli przytrzymamy klawisz nieco dłużej, narciarz wykona salto, które, jeśli zostanie zainicjowane przez nas w odpowiednim czasie, doda nam iście błyskawicznego przyśpieszenia. Dorzućmy jeszcze pingwiny i yeti, i będziemy mieć pełny komplet.

rayman

Rayman Jungle Run – Rayman w Dżungli

Ubisoft, które znane jest przede wszystkim z aplikacji na komputery PC i na konsole stacjonarne, połączyło swoje siły z Pastagames i stworzyło rewelacyjną pozycję o nazwie Rayman Jungle Run. W dzisiejszych czasach, jest tyle gierek na Androida, że omal nie zapomnieliśmy o dołączeniu tego tytułu do naszego rankingu. Najlepsze w grze jest to, że wszystkie skoki, wślizgi i odbijanie się od ścian wykonujemy za pomocą jednego kliknięcia.

joyrid

Jetpack Joyride – Lot Jetpackiem

Jedna z najbardziej popularnych gier na Androida, która odniosła ogromny sukces, jest jednocześnie jedną z najprostszych pozycji pod względem sterowania. W Jetpack Joyride wcielamy się w szalonego wynalazcę, który szybuje w powietrzu swoim jetpackiem. Po drodze musi kolekcjonować monety i uważać, aby nie dać się zestrzelić. Co więcej, wszystko wykonujemy przy pomocy pojedynczego dotknięcia ekranu. Gierka jest nadal najlepsza w swojej kategorii.

Dodaj komentarz