Najlepsze gry darmowe na smartfony i tablety z Androidem

Dzisiejszy świat gier mobilnych oferuje multum atrakcyjnych rozgrywek w prawie każdym możliwym gatunku. W Google Play Store można znaleźć niemalże wszystkie typy gier, jakie kiedykolwiek zagościły na ekranach smartfonów i tabletów. Przebierając w strzelankach, RPG-ach, puzzlach, czy obronach wieży; często stajemy przed dylematem, czy zdecydować się na płatną wersję gry, czy może też wybrać taką, za którą nie zapłacimy ani grosza. W związku z tym, postanowiliśmy sporządzić ranking skupiający w sobie najlepsze gry darmowe, dostępne na urządzenia mobilne z Androidem.

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne

„Asphalt 8: Airborne” to jedna z najlepszych gier wyścigowych w Google Play Store. Rozgrywka odsuwa na bok nudny realizm, zapewniając niesamowicie wciągającą i wysoko-oktanową jazdę na maksa. Dostępny jest świetnie rozwinięty tryb kariery, możliwość odblokowywania nowych bryczek, a także odpicowywanie tych, które znajdują się już w naszym posiadaniu. A dzięki trybowi multiplayer gracz będzie miał też możliwość do ścigania się z innymi entuzjastami czterech kółek. Co więcej, „Asphalt 8: Airborne” oferuje też bardzo pomysłowy tryb, w którym zagramy w „berka-wirusa” z resztą kierowców. Korzystając z tej opcji, należy dogonić jednego z kierowców i zainfekować go naszym wirusem.

Dumb Ways to Die

Dumb Ways to Die

„Dumb Ways to Die” jest grą nafaszerowaną chmarą minigierek, które zafundują nam prawdziwy test umiejętności. Rozgrywka oparta jest na starym przysłowiu „Im bardziej w las, tym ciemniej”, sprawiając, że każda kolejna gierka jest znacznie trudniejsza od poprzedniej. Podczas zabawy będziemy mieć okazję do strzelania w krwiożercze piranie, miażdżenia złośliwych insektów, a nawet trzymania się kurczowo lewitujących baloników, aby za wszelką cenę nie pocałować ziemi. Gierka oferuje trzy szanse, które jeśli zostaną przez nas zmarnowane, nasza przygoda dobiegnie końca. Brnąc w głąb fabuły, będziemy mieć też możliwość odblokowania kolejnych ofiar, które będą zasilać naszą makabryczną kolekcję. Podsumowując, „Dumb Ways to Die” jest nie tylko mroczna, lecz także bardzo zabawna, a do tego znakomicie sprawdza refleks gracza.

Dead Trigger 2

Dead Trigger 2

Witamy w morderczej zombie-apokalipsie! „Dead Trigger 2” to już druga odsłona popularnej pozycji na urządzenia mobilne. Sequel aż kipi od krwawych rozbryzgów i wisielczego humoru, zapewniając przy tym bardzo realistyczną oprawę graficzną i upiorną ścieżkę dźwiękową. W walce bardzo pomaga wygodny system sterowania, który wyposażono w mechanizm auto-ogniowy, pozwalający utrzymać dobry poziom skupienia podczas poruszania się i celowania. W grze dostępny jest system craftingu, a także waluta, dzięki której możemy kupować nowe bronie lub ulepszać te, które już trzymamy za pazuchą. Jeżeli więc szukacie jakościowej strzelanki z dynamiczną akcją i morzem krwi, „Dead Trigger 2” definitywnie stanie na wysokości zadania.

Dots

Dots

„Dots” zapewnia przyjemną i wciągającą zabawę puzzlami, podczas której trzeba ustawiać w jednym rzędzie kropeczki tego samego koloru. I należy robić to jak najszybciej. Każdy poziom wyposażony jest w ograniczoną ilość czasu i posunięć, zmuszając gracza do szybkiego myślenia i błyskawicznych reakcji. Co więcej, jeżeli będziemy sobie dobrze radzić, będziemy mieć także możliwość uzyskiwania rozmaitych bonusów, a także wydawania zebranych kropek na zakup wspaniałych power-upów. Jakby tego było mało, świetny design i lokalny tryb multiplayer, sprawiają, że „Dots” staje się jeszcze bardziej ujmująca.

Dungeon Hunter 4

Dungeon Hunter 4

„Dungeon Hunter 4” jest utrzymanym w dynamicznym tempie RPG-iem akcji, który dysponuje jednoosobowym trybem kampanii, fantastycznie opracowaną grafiką, a także walutą premium, dzięki której możemy zaopatrzyć bohatera w unikalny sprzęcior. Fabuła wrzuca nas w sam środek przepięknego świata, w którym będziemy ciachać, siekać i ćwiartować wrogów, a do tego kolekcjonować skarby i elementy ekwipunku, oraz ulepszać umiejętności i talenty naszej postaci. „Dungeon Hunter 4” posiada też skrzętnie opracowany tryb multiplayer online, który pozwala na przeżycie przygody w towarzystwie innych graczy. Bezsprzecznie, jeden z najlepszych RPG-ów akcji na urządzenia mobilne.

Galaxy on Fire 2

Galaxy on Fire 2

„Galaxy on Fire 2” należy do RPG-ów zatopionych w świecie science-fiction, prowadząc gracza przez zjawiskowy wszechświat. W grze znajduje się mnóstwo misji, które obejmują takie zadania, jak polowania na kosmicznych piratów, odkrywanie asteroid i ograbianie ich z surowców naturalnych, a także sprawdzanie naszych umiejętności handlowych. Dzięki zgromadzonym bogactwom będziemy mogli ulepszać nasz statek kosmiczny, a nawet kupować zupełnie nowe pojazdy. Całość została opleciona rewelacyjnym wątkiem fabularnym, jak również atrakcyjnymi, ale też płatnymi dodatkami. „Galaxy on Fire 2” udostępnia rozległy, otwarty ‘wszech’świat idealny dla fanów gatunku sci-fi.

Plague Inc.

Plague Inc.

„Plague Inc.” wrzuca gracza w sam środek świata opanowanego przez szczep śmiercionośnego wirusa. Gierka jest oparta na znakomitej symulacji, w której możemy się przekonać, jak będzie wyglądać proces rozwoju owego wirusa. Ów proces obejmuje wszystkie etapy postępowania choroby – od łagodnego kaszlu aż po globalną epidemię. Wraz z postępem w rozgrywce, będziemy mieć szansę na odblokowanie nowych rodzajów chorób, zmianę ścieżki ewolucyjnej, losowe wybuchy epidemii, a także na skuteczne zażegnanie dręczącej nas nudy. Gierka dysponuje również płatnymi dodatkami, dzięki którym można pozbyć się wszystkich reklam i wprowadzić opcję szybkiego przewijania.

Plants vs. Zombies 2

Plants vs. Zombies 2

„Plants vs. Zombies 2” przenosi nas do potężnej twierdzy, której musimy bronić przed maniakalnymi zombie. Do dyspozycji mamy rozmaite gatunki roślin stanowiące nasz arsenał obronny. „Plants vs. Zombies 2” tylko z pozoru wydaje się kolejną, typową obroną wieży. Jednak, gdy bliżej przyjrzeć się całej rozgrywce, można szybko zauważyć, że gierka wymaga taktycznego myślenia i dokonywania poprawnych wyborów w gatunkach roślin i rozstawianiu ich na odpowiednich pozycjach obronnych. Wraz z postępowaniem w rozgrywce, zombiaki stają się coraz podlejsze i coraz sprytniejsze, testując nasze umiejętności pod różnymi kątami. A to z kolei prowadzi do odblokowania kolejnych gatunków roślin. Pamiętajcie też o tym, aby kolekcjonować żywność dla swoich eko-wojowników, dzięki której można obdarować zieleninkę specjalnymi talentami, powodując prawdziwe spustoszenie na polu bitwy.

Spaceteam

Spaceteam

„Spaceteam” zapewnia znakomitą zabawę dla wszystkich fanów lokalnego trybu multiplayer. Gracze mogą decydować się na wspólną rozgrywkę, łącząc się przez sieć Wi-Fi albo Bluetooth. Tuż po połączeniu z siecią, lądujemy za sterami potężnego statku kosmicznego, a przed nami rozpościera się ogromna konsola sterownicza, złożona z rozmaitych gałek, dźwigni, pokręteł i przełączników. Następnie, zarówno nam, jak i pozostałym graczom pojawia się na ekranie migająca informacja, że należy jak najszybciej aktywować jeden z przycisków konsoli, aby nie doszło do eksplozji statku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ów „ratowniczy” przycisk może znajdować się na konsoli innego gracza. A to z kolei prowadzi do tego, że gracze zaczynają szybko wykrzykiwać między sobą rozkazy, niejednokrotnie tworząc przy tym jeden wielki chaos. Gra znakomicie nadaje się na imprezy oraz jako lekarstwo na grupową nudę. Udostępnia też opcję płatnych dodatków, wśród których można znaleźć nowe skórki, panele, i obrazki graficzne członków załogi.

You Don’t Know Jack

Zapraszamy w świat wspaniałych quizów łączących w sobie dziwaczne i zabawne treści ze sprytnym systemem oceniania. Gierka składa się z epizodów, podczas których gracz staje do rywalizacji ze swoimi przyjaciółmi z Facebooka, starając się uzyskać jak najwyższy wynik. Zawartość „You Don’t Know Jack” obejmuje zarówno tradycyjne pytania z kilkoma odpowiedziami do wyboru, jak i pytania typu „to czy tamto?”. Co więcej, waluta, jaką zarobimy podczas zabawy, pozwoli na odblokowanie nowych, komicznych parodii reklam, albo na ulepszanie wydajności. Co więcej, korzystając z „in-app purchase” możemy też pozbyć się wszystkich tradycyjnych reklam.

W Google Play Store znajduje się wiele darmowych gier na urządzenia mobilne. I często zdarza się, że darmowa pozycja reprezentuje ten sam, a czasami nawet wyższy poziom rozrywki aniżeli płatne wersje gier na Androida. Także jeżeli nie macie zbyt dużego budżetu na płatne gry, może któraś z powyższych, darmowych propozycji Wam się spodoba.

Dodaj komentarz