Najlepsze Gry DIY – Top 5 gier na Androida

Poniższy artykuł nie zawiera gier DIY, które opierają się na symulacjach budowy, na przykład; kurnika. Jest to temat na zupełnie inny rodzaj ranknigu. Skupiamy się tutaj na grach, które zapraszają nas do kreacji własnego rodzaju zabawy. Są to pozycje, które będą od nas wymagać takiego samego zaangażowania i wyobraźni, jak od ich własnego developera.

Krótko mówiąc; jeśli optujemy za grami, które pozwolą nam na wyłączenie tych obszarów kreatywności, jakie odpowiadają za zmaganie się z codziennymi problemami – to poniższe pięć rozgrywek nie będzie dobrym wyborem.

Aczkolwiek, każdy kto pragnie wziąć udział w zabawnym procesie kreacji, powinien skoczyć po kask i kielnię, bo właśnie zaczynamy naszą budowniczą podróż.

mineccr

Minecraft Pocket Edition – Minecraft Wersja Kieszonkowa

Gierka, która zaczęła to całe szaleństwo wokół rozgrywki DIY, czyli Minecraft, zawitała właśnie na urządzenia z Androidem w postaci wersji kieszonkowej. Jednak, niech Was nie zmyli jej miniaturyzacja. Kieszonkowy Minecraft jest równie solidny, co jej większa mamusia. Świat, który wygląda niczym zbudowany z klocków LEGO jest naprawdę ogromny i nieustannie skłonny do przyjmowania rozmaitych kształtów, dzięki pracy naszej wyobraźni.

blockst

Block Story – Opowieść o Bloczkach

Jeżeli zaczerpniemy z Minecrafta tryb pierwszoosobowej rozgrywki budowlanej i wymieszamy go ze światem klasycznych podróży RPG, wówczas otrzymamy gierkę Block Story. Aplikacja przypadnie do gustu, szczególnie tym osobom, które oczekują od gier DIY troszkę bardziej sprecyzowanego celu. Z rozgrywki mogą też pozytywnie skorzystać fani pozycji RPG.

sandbb

The Sandbox – Piaskownica

Developerzy Sandbox wyeliminowali prawie wszystkie tradycyjne elementy gier wideo, takie jak poziomy i awatary. Zamiast tego, gierka oferuje olbrzymie zróżnicowanie pod względem elementów budowlanych, którymi możemy bawić się, aż miło. Z pozornie głęboką fizyką oraz z systemami żywiołów – Sandbox staje się godną uwagi pozycją.

survcrft

Survival Craft – Sztuka Przetrwania

A oto kolejny developer, który połasił się na zastosowane w Minecrafcie – strukturę i perspektywę. Jednakże, obydwa z tych elementów zostały poprowadzone w całkiem innym, ale też interesującym kierunku. Czeka tutaj na nas bardzo zacięta walka, która zadecyduje czy przetrwamy w tym trudnym środowisku. Sprawia to, że będziemy musieli być bardzo czujni podczas stawiania naszej konstrukcji.

terrrr

Terraria – Posępna Kraina

Terraria to rewelacyjna platformówka z otwartym światem 2D, w której również nie uciekniemy przed budową naszej krainy. Gierka może wydać się bardzo pracochłonna, szczególnie, jeśli chcemy przetrwać w tej surowej krainie, bazując jedynie na naszej wiedzy i inteligencji. Aczkolwiek, ten sam aspekt sprawia, że gra staje się też o wiele ciekawsza i bardziej wynagradzająca.

Dodaj komentarz