Najlepsze Gry Final Fantasy – Top 5 gier na Androida

Final Fantasy to jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych serii RPGów, opracowana przez Square Enix.

Podczas pojawienia się pierwszych części, mieliśmy okazję do tego, aby zapoznać się z walkami turowymi, melodramatycznymi wątkami apokaliptycznymi, a także z postaciami opartymi na stylu manga. Była to też jedna z pierwszych gier JPRG (japońskie gry typu role-playing), z którą mogli zapoznać się gracze z całego świata.

Twórcy postanowili odświeżyć i ulepszyć swoje stare pozycje Final Fantasy, aby móc je umieścić na urządzeniach mobilnych z Androidem. Oto pięć najlepszych gier Final Fantasy na Wasze smartfony i tablety.

Wyprowadźcie ze stajni własnego Chocobo i wyruszcie na orientalną przygodę.

fff3

Final Fantasy III – Ostateczna Fantazja 3

Trzecia odsłona serii nawiązuje do dosyć rzadko spotykanego rozwiązania mobilnego 3D, ponieważ stanowi remake gierki, która wcześniej była przeznaczona na Nintendo DS. Dodatkowo, w Final Fantasy III po raz pierwszy zastosowano system pracy, który oferuje bardzo wysoki poziom taktycznej elastyczności. Zanurzcie się w niecodzienną krainę, którą może Was tylko uraczyć Square Enix.

fff6

Final Fantasy VI – Ostateczna Fantazja 6

Wielu miłośników Final Fantasy uważa, że szósta część jest najlepszą odsłoną całej serii. Z pewnością zawiera jedną z najciekawszych historii, z silnym naciskiem na wątek dotyczący utraconej magii i technologi steampunk. Jedyny problem, jaki czasami pojawia się w grze, to sporadyczne anomalie graficzne. Niemniej jednak, gierka potrafi zainteresować swoją fabułą równie dobrze, co przyzwoita książka.

ffdim

Final Fantasy Dimensions – Wymiary Ostatecznej Fantazji

Final Fantasy Dimensions różni się od swoich pozostałych krewniaków w tym rankingu. Głównie dlatego, ponieważ nie jest konwersją starej gierki konsolowej. Tak naprawdę, Square Enix opracował tą pozycję tylko i wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych. Aczkolwiek, nie dajcie się zwieść – Final Fantasy Dimensions to wciąż RPG pełną gębą, opiewająca w rewelacyjny system walki, bogatą grafikę 2D i bardzo absorbującą fabułę.

fff4

Final Fantasy IV – Ostateczna Fantazja 4

Final Fantasy IV zaliczyło małą metamorfozę i odeszło trochę od tradycyjnej fabuły. Tym razem, gierkę przeniesiono w bardziej ponure klimaty i z bardziej dopracowanym wątkiem fabularnym, co nie przeszkodziło w tym, aby gra zainteresowała wielu użytkowników Androida. Ponadto, gra posiada znakomity silnik 3D, który powoduje, że jak dotąd, części czwartej może jedynie dorównać pod tym względem część trzecia.

fff5

Final Fantasy V – Ostateczna Fantazja 5

Po udanych produkcjach 3D trzeciej i czwartej części, Square Enix postanowiło powrócić do rozwiązań graficznych 2D podczas realizacji części piątej. Zastosowano tutaj ulepszenia pod względem wizualnym. Główny wątek został nieco zabrudzony, jednakże, system pracy piątej odsłony Final Fantasy sprawia, że gierka jest jedną z najbardziej wciągających i konfigurowalnych części całej serii.

Dodaj komentarz