Najlepsze Gry FPS – Top 5 gier na Androida

Dawno, dawno temu, była sobie gierka zatytułowana Wolfenstein 3D. Była też jedną z pierwszych gier osadzonych w wirtualnym otoczeniu 3D. Rozgrywka sprowadzała się do kierowania amerykańskim żołnierzem, którego misją było przebicie się przez hordy zmutowanych nazistów.

Dzięki Wolfenstein 3D, narodziły się pierwsze gry z kategorii first-person-shooter, znane lepiej jako FPSy. Pojawiły się takie monstra jak Quake czy Doom, dostępne na komputery PC. Owe gierki umocniły gatunek gier FPS, kalsyfikując je jako całkowicie nową i osobną kategorię. Zapoczątkowało to istny wysyp strzelanek, które po dziś dzień radzą sobie na rynku gier bardzo zadowalająco.

Naładujcie spluwy i napakujcie granaty w kieszenie, ponieważ zaraz zrobi się tutaj konkretna zadyma. Oto pięć morderczych FPSów na Androida.

nova3

N.O.V.A. 3 – Near Orbit… – Blisko Orbity

Gameloft, z pod którego wyszła ta gierka, posiada całkiem imponujące doświadczenie w tworzeniu FPSów. I w związku z tym, na liście pojawiły się aż trzy pozycje od tego wydawcy. „N.O.V.A. 3 – Near Orbit…” to już trzecia odsłona serii bazującej na bardzo słynnej grze Halo. Gierka ma do zaoferowania kawał świetnej strzelanki. Natrafimy tutaj na rewelacyjną grafikę, bardzo wygodny system sterowania, a także na całkiem przyjemną rozgrywkę online-multiplayer.

modcomb4

Modern Combat 4: Zero Hour – Nowy Wymiar Walki 4: Godzina Zero

Modern Combat 4: Zero Hour jest czwartą częścią popularnej serii, która cztery lata temu rozpoczęła swoją dominację na rynku gier first-person-shooter. Gierka jest dokładnie dopracowana i zapewnia nie tylko świetną akcję, ale także zróżnicowanie wykonywanych czynności. W wirtualnym sklepiku możemy udoskonalać naszego bohatera, wyposażając go w najlepsze modyfikacje broni. Ponadto, gra oferuje jeden z najlepszych trybów multiplayer, dostępnych na dzisiejsze smartfony i tablety.

blitzk

Blitz Brigade – Bombardierzy

I ponownie w naszym rankingu pojawia się dzieło Gameloftu. Jednakże, w tym przypadku, wszystko kręci się wokół rozgrywki wieloosobowej. Czerpiąc inspiracje z takich gier, jak Team Fortress 2 i Battlefield – Blitz Brigade potrafi zapewnić porządny przypływ adrenaliny. Rozległe i niezwykle barwne poziomy, bardzo fachowa mechanika FPS, a także umiejętności prowadzenia rozmaitych pojazdów; składają się tutaj w jedną bardzo imponującą całość.

deatrigg

Dead Trigger – Mordercza Sieczka

Jeżeli macie ochotę na wyciśnięcie siódmych potów graficznych z Waszego wielo-rdzeniowego smartfona, Dead Trigger z pewnością pomoże w spełnieniu tego pragnienia. Jest zręcznym, aczkolwiek, mało skomplikowanym FPSem, w którym wszystko sprowadza się do odpierania fal ataku przebrzydłych zombiaków, przy pomocy niezawodnych i totalnie dewastujących rodzajów broni. Przeładujcie i ocalcie planetę przed apokalipsą.

conduithd

The Conduit HD – Kanał

Podczas, gdy developerzy pozostałych gier na tej liście zostali zainspirowani rozwiązaniami zastosowanymi w grach konsolowych, High Voltage Software postanowił umieścić na Androidzie prawdziwą grę na konsolę. Od czasów swojego debiutu na Nintendo Wii, The Conduit HD zapewnia niesamowitą rozgrywkę opartą na bieganiu i strzelaniu, jednocześnie eksplorując bogaty i wspaniały świat science-fiction. Gierka ma też jedną małą wadę, a mianowicie; jest przeznaczona tylko na urządzenia Tegra 3.

Dodaj komentarz