Najlepsze Gry JRPG – Top 5 gier na Androida

W niezwykle rozległym świecie gier z gatunku RPG istnieje pewien charakterystyczny odłam, który od czasu do czasu kradnie światła reflektorów tradycyjnym RPGom. Mowa tutaj oczywiście o japońskich produkcjach RPG, tak zwanych JRPG.

Japońskie gry fabularne wyraźnie różnią się od swoich zachodnich odpowiedników. Są wyposażone w bardzo przyjemną estetykę bazującą na stylowej animacji japońskiej, a także w złożone systemy walk turowych oraz iście epickie wątki, które często obejmują tematykę apokaliptyczną oraz wychudzonych bohaterów ze sterczącymi włosami na głowie, przypominającymi kolce jeżozwierza.

Gierki tego typu były najbardziej popularne na przełomie XX i XXI wieku, aczkolwiek, po dziś dzień wychodzą wspaniałe produkcje, które stanowią hołd dla zamierzchłej klasyki. W związku z tym, przedstawiamy Wam pięć najlepszych gier JRPG na Androida.

Wykręćcie 100 godzin wolnego czasu i zagłębcie się w orientalne klimaty.

fif3

Final Fantasy III – Ostateczna Fantazja 3

Seria Final Fantasy od Square Enix to bezsprzecznie najlepszy pakiet gier JRPG z jakimi możemy spotkać się na dzisiejszym rynku. Final Fantasy III zawitało na naszej liście, głównie ze względu na swoją nietuzinkową oprawę graficzną 3D zaczerpniętą i zmodyfikowaną z Nintendo DS. Jest to jedna z dwóch części Final Fantasy, które doświadczyły tak szczegółowej metamorfozy.

drag8

Dragon Quest VIII – Podróż Smoka 8

A oto kolejna przepiękna gierka JRPG okraszona nieprzeciętną szatą graficzną 3D.  Ósma odsłona oferuje jeszcze bardziej wyrafinowany i szczegółowy świat, który możemy zwiedzać i odkrywać. Gierka wyszła spod ręki studia Square Enix, dlatego nic w tym dziwnego, że potrafi nas ująć swoim urokiem. Została przerobiona na rozgrywkę mobilną i wyposażona w całkiem nowy widok oraz przyciski, które można obsługiwać jedną ręką.

fif6

Final Fantasy VI – Ostateczna Fantazja 6

Pojawienie się w naszym rankingu szóstej odsłony jednego z najlepszych RPGów japońskich, nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem. Pomimo tego, że wiele osób narzekało na rozwiązania graficzne 2D zastosowane w tej części – pominięcie Final Fantasy VI w naszej liście byłoby karygodnym błędem. Głównie dlatego, ponieważ jest to najlepsza część serii, a jednocześnie jedna z najlepszych gier JRPG, jaką kiedykolwiek opracowano.

ggrins

RPG Grinsia – Pradawne Boginie

Studio Kemco wypuściło na rynek masę gier na Androida, które wyglądają jakby zostały przetransportowane prosto z jakiejś klasycznej konsoli japońskiej. Grinsia wiernie podtrzymuje atmosferę i rozwiązania zastosowane w klasycznych JRPGach, będąc jednocześnie całkowicie nowym tworem przeznaczonym do rozgrywki na urządzeniach mobilnych.

chrntrig

Chrono Trigger – Waleczne Maluchy

Za każdym razem, gdy pojawia się jakiś ranking najlepszych gier JRPG, to Chrono Trigger zazwyczaj walczy o pierwsze miejsce. Gra zawiera w sobie o wiele więcej akcji, niż jakakolwiek inna pozycja na tej liście. Ponadto, został tutaj utkany niesamowicie sprytny wątek główny, który w połączeniu ze skomplikowaną mechaniką –zapewnia głęboką i niezwykle przyjemną zabawę.

Dodaj komentarz