Najlepsze Gry Kopalnie – Top 5 gier na Androida

Od zarania dziejów, ludzkość zajmowała się wydobywaniem cennych surowców z wnętrza swojej przepięknej planety, nieustannie modyfikując i ulepszając wyrafinowane środki, za pomocą których zagłębiała się w nieznane obszary ziemskiej skorupy.

Przemysł wydobywczy jest nie tylko bardzo przydatny dla rozwoju cywilizacji, ale daje również niezaprzeczalne poczucie przygody z odkrywania podziemnych głębin naszego globu.

Nic dziwnego, że wielu z nas uwielbia wirtualną formę tego typu rozrywki. Dlatego też, nie powinno być więc żadnym zaskoczeniem, że zdecydowaliśmy stworzyć listę pięciu najlepszych gier o tematyce wydobywczej na urządzenia z Androidem.

Czas dokopać się do pięciu najcenniejszych klejnotów ukrytych w cyfrowym świecie. A więc – łopaty w dłoń!

micrft

Minecraft Pocket Edition – Minecraft Wersja Kieszonkowa

Już sama nazwa mówi wszystko, naprawdę. Minecraft jest kwintesencją gierki o tematyce wydobywczej. Zanim zdołamy wznieść nasz dziwaczny domek, kanciate zamczysko, albo park rozrywki – pierwszą rzeczą, jaką musimy uczynić jest wydobycie odpowiednich surowców. Kwestia ta stanowi serce całej rozgrywki, a biorąc pod uwagę niesamowite zainteresowanie tą pozycją – wychodzi na to, że był to strzał w dziesiątkę.

gemmmin2

Gem Miner 2 – Wydobywanie Klejnotów

Gem Miner 2 jest drugą odsłoną popularnej gry wydobywczej, która została oprawiona szatą graficzną 2D. Posiada bardzo przyjemny wydźwięk i oferuje bardzo przyzwoitą formę rozgrywki. Naszym zadaniem będzie prowadzenie pracowitego górnika poprzez sieć złowieszczych tuneli, wykopywanie złotych samorodków, manipulowanie szlakiem wodnym, i oczywiście unikanie śmiercionośnych zapadlisk.

minmarss

Mines of Mars – Marsjańskie Kopalnie

Mines of Mars przypomina nieco grę Gem Miner, jednakże, z bardziej klimatyczną i zaawansowaną oprawą science-fiction. Skupimy się tutaj na eksplorowaniu obcych obszarów kosmosu. Wcielając się w nieustraszonego górnika przyszłości, będziemy przeprowadzać go przez najgłębsze zakamarki wszechświata. A wszystko w imieniu zimnego i futurystycznego kapitalizmu. Nadszedł czas, aby ograbić galaktykę ze wszystkich skrywanych przez nią cennych darów.

micminn

Micro Miners – Mali Górnicy

Ta bardzo przyjemna gierka jest czymś w rodzaju krzyżówki dwóch innych pozycji, a mianowicie: „Where’s My Water?” i „Lemmings”. W grze operujemy całą grupą profesjonalnych górników, którzy aż się palą do wykopków. Kontrolując poczynania robotników, musimy zaprowadzić ich do wielkiego skarbu drzemiącego w podziemnych głębinach. Gierka prawdopodobnie przypadnie do gustu tylko niektórym użytkownikom, głównie dlatego, ponieważ należy do kategorii gier strategicznych.

terraii

Terraria – Posępna Kraina

W tej grze mamy możliwość wznoszenia obiektów na taką wysokość, jaką tylko zdołamy. Jedyną granicą jest niebo. Cała rozgrywka odbywa się w rozległym, ale za to bardzo nieprzyjaznym świecie. Trzeba będzie się trochę namęczyć ażeby utorować sobie drogę do wnętrza Ziemi, gdzie czekają na nas niezbędne surowce. Nieważne, czy wybierzemy starą dobrą łopatę, czy też pobawimy się zjawiskowymi eksplozjami – kopanie z udziałem Terraria sprawia ogromną radość.

Dodaj komentarz