Najlepsze Gry Książkowe – Top 5 gier na Androida

Całkiem niedawno, nastąpiło wyraźne odrodzenie zainteresowania klasycznymi grami książkowymi na Androida. Gierki te posiadają wiele nazw, a najbardziej znane oprócz gier książkowych, to gry paragrafowe lub gamebooki. Dzięki tym aplikacjom mamy szansę sięgnąć do czasów naszego dzieciństwa i ponownie przeżyć fantastyczną przygodę.

Dzięki zastosowaniu w dzisiejszych urządzeniach mobilnych nowoczesnej technologii, wielo-rdzeniowych procesorów, a także ekranów dotykowych – mamy okazję doświadczenia całkowicie nowej przyjemności serwowanej nam przez gry książkowe. Są bardziej błyskotliwe i odznaczają się większym poziomem interakcji aniżeli ich starsi przodkowie.

Obecnie, w Google Play Store istnieje zatrzęsienie gier tego typu, które w dużej większości pochodzą od jednego wydawcy – Tin Man Games. Prezentujemy Wam pięć najlepszych gier książkowych na Androida.

Jeżeli chcecie odkryć świat wciągającej fabuły, wystarczy zanurzyć się w nieprzeciętną treść tych znakomicie zaprojektowanych aplikacji.

cloned

Trial of the Clone – Test Klonów

Trial of the Clone posiada w sobie naprawdę sporą dawkę humoru. A do tego jest przepełniona miłością, którą okazało jej mnóstwo zadowolonych użytkowników. Nie oferuje tak szerokiej rozgrywki jak inne pozycje w tym rankingu, ale za to definitywnie zapewnia nam jedną z najświeższych i najbardziej wciągających historii.

bloozomb

Blood of the Zombies – Krew Zombie

Fighting Fantasy to chyba najpopularniejsza seria gier paragrafowych, jaką kiedykolwiek zaprojektowano. Tym razem, Tin Man Games zaprezentowało nam nową historię, zatytułowaną Blood of the Zombies. Szalony naukowiec w końcu odniósł sukces w swoim niecnym planie i uwolnił na świat chmary wygłodniałych zombie. Musimy powstrzymać maniaka i unicestwić wredne hordy. Aczkolwiek, należy też pamiętać, że nasze decyzje zadecydują o losach świata.

fordoom

The Forest of Doom – Las Zagłady

A oto kolejna część znanej na całym świecie Fighting Fantasy. Wraz z genialnym rozpisaniem fabuły i bardzo interesującą formą walki, The Forest of Doom stanowi bezsprzecznie najlepszą część całej serii. Jesteśmy tutaj ponownie przeprowadzani przez sugestywną opowieść fantasy, podczas której czekają na nas obowiązki podjęcia właściwych decyzji, a także miłe akcenty starej dobrej bijatyki.

infuniv

Infinite Universe – Nieskończony Wszechświat

Infinite Universe wprawdzie należy do serii Fighting Fantasy, jednakże, Tin Man Games postanowiło uraczyć grę osobnym tytułem. Decyzja ta została podjęta głównie dlatego, ponieważ fabuła gry zupełnie odchodzi od tradycyjnego stylu Fighting Fantasy. W tym przypadku, developerzy postanowili na chwilę usunąć w cień krainę fantasy, tym samym przekształcając ją w intrygujący wszechświat, rodem z gatunku science-fiction.

dredd

Judge Dredd: Countdown Sec 106 – Sędzia Dredd: Mordercze Odliczanie

Z racji tego, że już zdążyliśmy zakopać się w świecie science-fiction, mamy dla Was kolejną futurystyczną gierkę od Tin Man Games. Tym razem, bohaterem rozgrywki jest sławna postać serii komiksów, która stanowi oskarżyciela, sędziego i egzekutora w jednym. Gra nie tylko dostarcza bardzo mocnej i zwięzłej fabuły, ale także oferuje zaskakujący system walki turowej. Tak więc, weźcie do ręki odznakę i kodeks prawa, i narzucajcie go wszystkim złoczyńcom przestępczego półświatka.

Dodaj komentarz