Najlepsze Gry Logiczne – Top 5 gier na Androida

Wiele gier dostępnych na Androida prezentuje się jako kategoria gier logicznych. Jednakże, często okazuje się, że są one tylko nieco bardziej skomplikowane.

Kiedy mówimy o grach logicznych, mamy na myśli te gierki, które nie tylko bawią się naszą percepcją, ale również wywracają nasz świat do góry nogami – czasami nawet dosłownie.

Pozycje w poniższym rankingu zawierają pięć najlepszych gier logicznych na Androida. Poza wspólnymi intencjami do wprawiania nas w stan osłupienia, owe gierki mają ze sobą niewiele wspólnego.

Jeżeli Wasz zimny okład na głowę jest już gotowy, to możemy zaczynać umysłową prezentację.

hundd

Hundreds – Setki

Istota gry Hundreds nie wykręci zbytnio naszego umysłu, ale też nie zaoferuje nam stosunkowo prostych zadań. Gra posiada w zanadrzu wiele zmyślnych łamigłówek, które z pewnością zajmą Wam trochę czasu. Należy uzbierać 100 punktów w każdych puzzlach pomiędzy czerwonymi kręgami. W momencie, gdy kręgi zaczynają rosnąć, tracą swoją stabilność. I jeśli dopuścimy do tego, aby zderzyły się ze sobą, nasza rozgrywka dobiegnie końca.

spgg

Shift Puzzle Game – Przesuwanie Puzzli

Shift Puzzle Game manipuluje naszą percepcją, nieustannie wprowadzając nas w błąd – gdzie jest góra, a gdzie dół,  a także, co jest trwałe, a co nie jest. Cały proces odbywa się dzięki serii wypaczających-mózg łamigłówek. Gierka jest utrzymana w czarno-białej kolorystyce, która pozwala się skupiać na zadaniach, rezygnując tym samym z dodatkowych elementów graficznych, rozpraszających naszą uwagę.

hivvvr

Hiversaires – Mroczna Głębia

Hiversaires wrzuca nas w sam środek przedziwnego, czarno-białego labiryntu science-fiction. Gierka potrafi zaleźć za skórę, głównie dlatego, ponieważ oferuje jedynie kilka cennych wskazówek, które podpowiadają, jak uciec z tej zawiłej spirali. Wszystko co możemy zrobić; to błądzić po labiryncie, próbując rozszyfrować przedziwny, oparty na symbolach, język. Gierka z pewnością zakręci niejednego użytkownika.

karro

Kairo – Kraina Abstrakcji

Pewnie wielu z Was nie miało nigdy styczności z gierką first-person, taką jaką udostępniło studio Locked Door Puzzle. Kairo nie zawiera w sobie żadnej akcji, co jak na rozgrywkę widzianą z perspektywy pierwszej osoby, jest dosyć nietypowe. Czeka nas tutaj tułaczka po osobliwej krainie, w której wszystko przybrało postać abstrakcyjnych kolorów i kształtów. Ponadto, Kairo generuje atmosferę intensywnej izolacji i dezorientacji.

room22

The Room Two – Pokój Nr 2

Fireproof przedstawia sequel swojej popularnej gierki, który definitywnie przebił oryginał. W grze zetkniemy się z mistycznym wątkiem, który zaserwuje nam opcję manipulacji czasem i przestrzenią. Wszędzie aż roi się od ciężkich zagadek i miażdżących-umysł łamigłówek. Trzeba będzie się nieźle namęczyć, aby zdominować tą zakręconą rozgrywkę. Można by śmiało stwierdzić, że The Room Two to kwintesencja gry logicznej.

Dodaj komentarz