Najlepsze Gry Monochromatyczne – Top 5 gier na Androida

Często słyszymy o tym, że życie rzadko bywa czarno-białe. Jednakże, w przypadku gier na Androida, jest zupełnie inaczej. Tak zwane, gry monochromatyczne cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników smartfonów i tabletów.

Podczas, gdy większość gier na urządzenia mobilne oferuje nam eksplozję barw, istnieje również pewien gatunek gier, w których developerzy cofnęli wszystko z powrotem do monochromatycznej palety. Ten wybór artystyczny jest jak najbardziej zamierzony, często objawiając się poprzez głęboki klimat i niepokojące doświadczenia.

Zupełnie tak jak filmy w czarno-białym kolorze, gry monochromatyczne są najczęściej wyborem dokonywanym przez koneserów takowych aplikacji. Spójrzmy więc na pięć najlepszych gier monochromatycznych na Androida.

endingg

Ending – Koniec Końców

Ending to w zasadzie gierka, która aż tryska fontanną świeżych pomysłów i żywiołowej realizacji. Należy do kategorii puzzli, gdzie prowadzimy naszego oryginalnego bohatera przez morze abstrakcyjnych walk na śmierć i życie. Gra potrafi niezwykle wciągnąć swoją rozgrywką, a co najważniejsze, zapewnić nam wiele przyjemności podczas masakrowania kolejnych jednostek wroga.

shiftpuzga

Shift Puzzle Game – Przesuwanie Puzzli

W przeciwieństwie do reszty pozycji na liście, Shift Puzzle Game posiada czarno-białą oprawę, będącą rezultatem wypaczającej-rzeczywistość mechaniki. Gierka posiada wiele świetnych i całkiem unikalnych rozwiązań. Mamy tutaj możliwość przełączania naszego bohatera pomiędzy dwoma kolorami, co sprawia, że świat zostaje wywrócony do góry nogami. Wszystko odbywa się na zasadzie manipulacji pustymi przestrzeniami i stałymi elementami.

dedadrunr

Dead Runner – Bieg Śmierci

Dead Runner znalazł sposób żeby w końcu znaleźć się na naszej liście, ponieważ nie należy bezpośrednio do gier z gatunku monochromatycznych. A wszystko za sprawą tego, że tu i ówdzie można natrafić na żywe i jaskrawe kolory. Jest to bardzo ponury, niekończący się runner, który został wykonany głównie z mieszanki czerni i bieli. Obraz widzimy oczami naszej postaci, nieustannie uciekając nocą przez mroczny las potarganych drzew, przed goniącym nas ‘czymś’.

eyeball

Contre Jour – Puść Oczko

W tej pięknej, opartej na fizyce układance prowadzimy gałkę oczną przez kolejne poziomy rozgrywki. Do wykorzystania mamy tutaj zdolność do manipulacji grawitacją oraz tempem, w taki sposób, aby przechylić szalę korzyści na naszą stronę. Gierka przypomina nieco inną tego typu produkcję, zatytułowaną Cut the Rope. Jednakże, monochromatyczna paleta barw nadaje doświadczeniu iście melancholijnego wymiaru.

hiversar

Hiversaires – Mroczna Głębia

Ta enigmatyczna przygoda z rodzaju point-and-click zawiera niewiele wskazówek i pomocy, które mogłyby nam się przydać podczas kontynuowania naszej wyprawy. Zamiast tego, Devine Lu Linvega serwuje nam niezwykle tajemniczy świat i całą masę przedzwinych łamigłówek. Co więcej, zastosowany tutaj styl monochromatyczny czyni cały ten świat jeszcze bardziej strasznym, ponurym, a w niektórych momentach; nawet przerażającym.

Dodaj komentarz