Najlepsze Gry Mordobicie – Top 5 gier na Androida

W świecie gier opartych na czystym, niczym nieskalanym mordobiciu, istnieją dwa typy gier: nawalanki typu side-scrolling i tradycyjne bijatyki jeden-na-jednego.

Pierwsze z nich bazują na nieustannym uderzaniu w przyciski, aby jak najszybciej rozłożyć swojego rywala na łopatki. Z kolei, drugi rodzaj bazuje na bardziej zróżnicowanym i technicznym starciu. Nie będziemy mieć tutaj szansy na dopełnianie paska życiowej energii, ani na rozgrywkę naszym nieśmiertelnym bohaterem.

W związku z tym, każdy, kto marzy o spuszczeniu klasycznego łomotu swojemu przeciwnikowi, wykorzystując do tego nieco więcej finezji i rozwiązań technicznych – powinien spojrzeć na poniższą listę. Oto pięć najlepszych mordobić na systemy Androida.

Round One. Fight! …Flawless Victory!!!

rlfg98

The King of Fighters ’98 – Mistrzowie Sztuk Walk ‘98

Gierka być może nie jest tak rozpoznawalną marką jak wiecznie oblegana seria Street Fighter, aczkolwiek, King of Fighters stanowi tutaj rewelacyjny substytut tej klasycznej nawalanki. W latach 90-tych, owa gierka stanowiła jedną z najlepszych pozycji wśród intensywnych nawalanek – a jej konwersja na Androida skutecznie obrazuje urok walecznej rozgrywki ostatniej dekady XX wieku.

rlbx

Real BoxingTM – Profesjonalny Boks

Real Boxing oferuje nam rozgrywkę w postaci genialnej symulacji bijatyki jeden-na-jednego, która wiernie nawiązuje do rzeczywistego starcia. Wygląd i sposób rozgrywki jest tutaj żywcem wyciągnięty z konsoli, jednocześnie opiewając we wspaniałą szatę graficzną 3D i wysoce taktyczny system walki. Wszyscy, którzy uwielbiają ringową wymianę ciosów, przez długi czas nie będą mogli odejść od tej nietuzinkowej pozycji.

karcll

Karateka Classic – Klasyczny Karateka

Gierka ukazuje sposób w jaki grywano w krwawe bijatyki przed pojawieniem się legendarnego Street Fightera. Dlatego też, Karateka Classic jest powolną, dokładną, techniczną i tonącą w przemocy bijatyką jeden-na-jednego. Ażeby stać się mistrzami tej rozgrywki, należy najpierw osiągnąć czarny pas w sztukach walki. Jest to niewielka przeszkoda do pokonania w stosunku do czekającej na nas nagrody.

xclb

Soulcalibur – Duch Walki

Soulcalibur reprezentował niecodzienne zboczenie z trasy klasycznych nawalanek 3D, dominujących w świecie bijatyk na przełomie XX i XXI wieku. Wszystko tutaj sprowadzało się do bijatyki jeden-na-jednego, która oferowała swoim zawodnikom rozmaite bronie i innowacyjny system sterowania. W przypadku androidowej konwersji – gra wywiązuje się z tych rozwiązań znakomicie.

kingoffght

The King of Fighters-A 2012 – Mistrzowie Sztuk Walk 2012

Ta nieprzeciętna giera od SNK Playmore jest dominującą pozycją w świecie wirtualnego mordobicia. The King of Fighters-A nawiązuje do wcześniejszej gierki opracowanej przez to studio, serwując nam niepowtarzalny świat okraszony iście przepiękną szatą graficzną 2D, jak również znakomitą rozgrywką multiplayer. Kopanie tyłków rozwścieczonych przeciwników nigdy jeszcze nie było tak spektakularne.

Dodaj komentarz