Najlepsze Gry Obrona Wieży Side-Scrolling – Top 5 gier na Androida

Gry z gatunku obrony wieży dostępne na urządzenia mobilne wyposażone w systemy Androida, przeszły już chyba wszystkie możliwe wariacje. Jednakże, większość z tych gierek oferuje nam widok z perspektywy top-down.

Niemniej jednak, wystarczy tylko przestawić widok na taki, którym dysponują tradycyjne platformówki lub bijatyki, a uzyskamy nagły przypływ bardziej bezpośrednich i intuicyjnych działań.

Każdy, kto chce sprawdzić, co ten zwrot perspektywy może uczynić dla gier opartych na obronie wieży, powinien zajrzeć do poniższego rankingu, w którym zamieściliśmy pięć najlepszych gier na Androida, bazujących na opcji side-scrolling.

Łapcie za wory z piachem i wskakujcie do okopu, bowiem nadszedł czas na ostrą defensywę.

sands

Swords and Soldiers – Rycerze i Miecze

Swords and Soldiers może i wygląda jak sympatyczna platformówka 2D, ale w rzeczywistości, jest tak naprawdę precyzyjnie wyważoną grą strategiczną, gdzie zarówno obrona jak i atak są równie istotne. Mamy tutaj do wyboru kilka armii, które wykonają każdy nasz rozkaz bez mrugnięcia okiem. Tak więc, przygotujcie swoje chińskie lub azteckie oddziały i rzućcie się wir walki side-scrolling. Dodatkowo, jeżeli nie jesteście fanami krajów orientalnych bądź zaginionych cywilizacji, zawsze możecie zdecydować się na armię wściekłych Wikingów.

castsst

Castle Storm: Free To Siege – Szturm Zamku: Zażegnanie Oblężenia

Castle Storm: Free To Siege to mieszanka strategii typu side-scrolling, którą zaczerpnięto z Swords and Soldiers; połączona z odrobiną walki na proce, jakiej można doświadczyć w niektórych odsłonach Angry Birds. Dodajmy do tego jeszcze solidną destrukcję opartą na starej dobrej bijatyce, a uzyskamy unikalną pozycję obrony wieży serwowaną przez Castle Storm: Free To Siege.

doombd

Castle Doombad – Zamczysko Zagłady

Castle Doombad nie tylko przekształca perspektywę, ale również umożliwia nam nieco inny rodzaj rozgrywki. Wcielamy się tutaj bowiem w bohatera, który jest czarnym charakterem całej przygody. Ponadto, musi sobie poradzić z oddziałami szlachetnych żołnierzyków, którzy dokonali oblężenia jego fortecy. Ażeby odeprzeć ich atak, musimy rozstawić całą masę pułapek na poszczegółnych piętrach naszego bastionu. Tylko tym sposobem będziemy mieli szansę utrzymać w wieży zniewoloną księżniczkę.

defgg

Defen-G Astro POP – Grunt to Obrona

Defen-G Astro POP nieco różni się od tradycyjnej obrony wieży, głównie dzięki swojej bocznej perspektywie i niezwykle czarującej oprawie graficznej. Akcja jest tutaj bardzo płynna i szybka, co sprawi, że cały czas będziemy w stanie najwyższego pogotowia. Wszystko sprowadza się do odpowiedniego rozstawienia naszych lojalnych obrońców, aby mieli możliwość odparcia nadchodzącego ataku.

msdd

Metal Slug Defense – Metalowa Obrona

Metal Slug Defense jest gierką, która została pozbawiona bezmyślnej strzelanki, która jest tak charakterystyczna dla klasycznego Metal Slug. Większość z nas pomyślałaby, że to bardzo zły pomysł. Aczkolwiek, w przypadku Metal Slug Defense owe rozwiązanie sprawdza się w 100%. Wyślijcie swoich żołnierzy na misję przejęcia głównej bazy odwiecznego wroga, korzystając ze specjalnych umiejętności Waszych oddziałów na tle przepięknego stylu pixel-art 2D.

Dodaj komentarz