Najlepsze Gry Platformowe Speedrun – Top 5 gier na Androida

Gry platformowe 2D istnieją na wirtualnym rynku od wielu lat. Ich wiernymi pradziadami są tutaj Mario i Sonic, którzy po dziś dzień potrafią zawirować cyfrowym światem gier wideo. Jednakże, w ostatnim czasie, dane nam było doświadczyć wysypu trudniejszych i bardziej złożonych platformówek skupiających się na każdym elemencie rozgrywki.

Mówimy tutaj o platformówkach typu speedrun. Gierki tego rodzaju często obejmują bardzo dopracowane poziomy wypełnione całym mnóstwem zdradzieckich przeszkód. Liczy się tutaj nie tylko dojście do celu, czy przetrwanie w ciężkich warunkach, ponieważ pierwsze skrzypce gra tutaj prędkość.

Możemy więc śmiało przejść do rankingu nieco mniej-tradycyjnych platformówek, które skutecznie podbijają ekrany smartfonów i tabletów. Oto pięć najlepszych gier platformowych typu speedrun na Androida.

leofevil

League of Evil – Liga Zła

Można śmiało stwierdzić, że League of Evil jest jedną z najbardziej dopieszczonych, grywalnych, a zarazem okrutnie ciężkich platformówek typu speedrun dostępnych na urządzenia mobilne z Androidem. Poziomy są tutaj bardzo zwarte, a sama gierka została wyposażona w bardzo profesjonalny system kontroli. League of Evil posiada w sobie wszystkie elementy, które powinny znaleźć się w grze tego typu.

compixm

Commander Pixman – Dowódca Pixman

Jeżeli myślicie, że pozostałe gierki na tej liście są charakteryzowane przez styl retro, to poczekajcie aż spojrzycie na Commander Pixman. Gierka została stworzona w bardzo podstawowym stylu, który swoją genezą sięga jeszcze czasów poprzedzających cały 16-bitowy szał. Jednakże, Commander Pixman jest również platformówką typu speedrun, która jest idealnie dostosowana do urządzeń mobilnych z Androidem. A do tego bardzo trudna.

megnd2

Meganoid 2 – Mały Technik 2

Każdy z Was, kto właśnie rozpoczął swoją przygodę z platformówkami speedrun, grając w Mos Speedrun lub League of Evil; definitywnie powinien też sprawdzić pozycję Meganoid 2, która oferuje bardziej zaawansowaną formę zabawy. Gierka nie należy do najłatwiejszych, a raczej do najtrudniejszych. Nasz pomarańczowy bohater znajdzie się tutaj pod nieprawdopodobnym ostrzałem, bombardowany szybkimi i morderczymi seriami.

chesm

CheeseMan – Amator Sera

CheeseMan to bezsprzecznie gierka, która stanowi hołd w stronę Super Meat Boy, czyli jednej z pierwszych platformówek speedrun na konsole. Designerzy się postarali i obdarowali nas naprawdę świetną rozrywką. Gierka odznacza się jasną oprawą graficzną, rewelacyjną fizyką, a także bardzo sprawnym systemem kontroli. CheeseMan jak najbardziej zasługuje na to, aby stanąć na półce tuż obok swojego mentora.

msspeedrn

Mos Speedrun – Zabójcza Prostota

Jedna z najczystszych platformówek typu speedrun melduje się na liście. I to nie tylko za sprawą swojego tytułu. Wszystko jest tutaj bardzo uproszczone, aby skupić się na czerpaniu przez gracza satysfakcji z samej rozgrywki. System sterowania jest dziecinnie prosty i bardzo wygodny. Na przykład; skacząc w górę – jeśli przytrzymamy przycisk dłużej – skoczymy wyżej. Jeśli chodzi o styl artystyczny, jest on równie minimalistyczny, jak pozostałe elementy.

Dodaj komentarz