Najlepsze Gry Platformowe – Top 5 gier na Androida

Kiedy gry z gatunku pierwszoosobowych strzelanek oraz trzecioosobowych rozgrywek w otwartym świecie, stały się domyślnymi ustawieniami nowoczesnych gier głównego nurtu, to wydawało się, że nie pozostało zbyt wiele miejsca na platformówki side-scrolling.

Na szczęście, rozwój gier na urządzenia mobilne znalazł sposób, aby ponownie tchnąć życie w dwu-wymiarową przyjemność z przeszłości, dzięki entuzjastom platformówek nowego pokolenia.

W celu przedstawienia Wam 5 najlepszych gier platformowych na Androida, dokładnie przekopaliśmy Google Play store, aby stworzyć dla Was ten właśnie ranking.

Włączcie swój wehikuł czasu i przenieście się do epoki rewelacyjnych platformówek, które będą Wam towarzyszyć podczas niejednej walki z nudą i monotonią.

Interia

Interia: Escape Velocity HD – Sztuka Ucieczki

Red Fly Studio przedstawia jedną z najlepszych platformówek z gatunku science-fiction, która odznacza się pomysłowością i bardzo przyjemną rozgrywką. Macie możliwość bawienia się i manipulowania grawitacją, która w ‘Interia: Escape Velocity HD’ stanowi chleb powszedni.

Spoing

Spoing – Sprężynkowo

Gierka sprowadza się do przemieszczania się po platformach, jednakże, w nieco inny i bardziej uniklalny sposób aniżeli w przypadku tradycyjnych platformówek. Nie będziemy używać tutaj naszych wiernych nóżek, aby przeskakiwać z jednej konstrukcji na drugą. Zamiast tego, zastosowano rozwiązanie bazujące na sprężynach, które będą wybijać naszą postać w powietrze. Zadanie sprowadza się do pokierowania bohatera w taki sposób, aby lądował na kolejnych platformach, dopóki nie osiągniemy upragnionego celu.

Contin2

Continuity 2 – Ciągłość 2 

Ta interesująca wariacja tradycyjnej platformówki pozwala nam manipulować nie tylko naszym awatarem, ale także samymi platformami. Continuity 2 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą przetestować zarówno swoją przebiegłość, jak i swój refleks. Jest to już druga odsłona tej serii, i szczerze mówiąc – kontynuacja jest jak najbardziej godna swojego prekursora, a może nawet lepsza.

Knight

Muffin Knight – Babeczkowy Rycerzyk

A teraz nadszedł czas na małe transformacje. Muffin Knight to opowieść o małym bohaterze, który szaleje na punkcie… ciasteczek! Ta zabawna i bardzo sympatyczna platformówka potrafi skutecznie okraść nas z wolnego czasu. W grze będziemy musieli zbierać ciasteczka, które obudzą w nas drzemiące pokłady magicznych zdolności i przemienią nas w całkowicie inną postać. Gra została wydana przez Angry Mob Games, znanej przede wszystkim ze swojego hitu ‘Guerilla Bob’.

Cordy

Cordy – Techno-Ludek

Jeżeli chodzi o prezentację gry, Cordy należy do niewielkiej liczby gierek, które zostały skrzętnie wypolerowane nadając całości bardzo estetyczne piękno. SilverTree Media udowodniło tą pozycją, że potrafi kreować naprawdę zdumiewające gry platformowe. Tak pięknie przygotowana gierka może sprawić, że w porównaniu z wizualną atrakcyjnością, rozgrywka stanie się podrzędną kwestią.

Dodaj komentarz