Najlepsze Gry Puzzle ‘Dopasuj-Trzy-Elementy’ – Top 5 gier na Androida

Próbując zdefiniować świat gier wideo z początku XXI stulecia; prawdopodobnie stwierdzilibyśmy, że była to dekada najróżniejszych gatunków tworzących jedną wielką mieszaninę.

Zamiast typowego odświeżania starych produkcji z lat 80-tych i 90-tych, developerzy biorą poszczególne gatunki i łączą je ze sobą, korzystając z nowych, unikalnych i całkiem interesujących roziwązań. I nic tak dobrze nie reprezentuje tej kwestii, jak świetnie wykonane gry puzzle bazujące na dopasowywaniu trzech odpowiednich elementów.

Mamy tutaj idealną okazję do łączenia trzech kolorowych obiektów przy pomocy głebokiego systemu strategicznego, klasycznego RPGa. Sprawdźcie pięć najlepszych puzzli na systemy Androida.

dungraiid

Dungeon Raid – Zdradzieckie Lochy

Dungeon Raid to uproszczone podejście w kierunku hybrydy RPG opartej na trzech elementach. Po wybraniu swojej klasy, wyruszamy w ciężką podróż, w której pewna śmierć jest czymś zupełnie naturalnym. Wszystko zależy od tego, jak daleko pozwolą nam zajść nasze umiejętności. Biorąc pod uwagę wielokierunkowy system dopasowywania, Dungeon Raid jest bezsprzecznie najszybszą gierką na tej liście.

10000

10000000 – 10 Baniek

Być może tytuł tej pozycji pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek, jeśli chodzi o przygody w stylu retro, osadzone w realiach wymagających puzzli – 10000000 jest tutaj jednym z najlepszych wyborów. Postępy naszego małego bohatera zależą, między innymi; od dopasowywania symboli broni do odpowiednich rodzajów ataków. Sympatyczna i wymagająca inteligencji, rozgrywka potrafi odeprzeć w cień nawet najsmutniejsze, jesienne popołudnie.

clashhero

M&M Clash of Heroes – Starcie Herosów

Prawdopodobnie oprócz najbardziej strategicznej rozgrywki dostępnej w tym rankingu, Might & Magic Clash of Heroes serwuje nam także jeden z najbardziej unikalnych systemów dopasowywania. Mamy tutaj okazję do formowania własnych indywidualnych żołnierzy, a także ustawiania oddziałów w rozmaite formacje, takie jak falangi czy kolumny. Ustawień dokonujemy, biorąc pod uwagę wyposażenie i styl walki żołnierza (atak, obrona…), podczas wystawiania go przeciw siłom wroga.

puzqst2

Puzzle Quest 2 – Podróże po Puzzlach 2

Puzzle Quest jest pozycją, która zainspirowała nas do stworzenia obecnego rankingu. Co więcej, jest to już druga odsłona tej rewelacyjnej układanki, która jest o wiele lepsza od swojego również bardzo popularnego prekursora. W przeciwieństwie do innych gier na tej liście, developerzy z Namco Bandai nie poskąpili na systemach RPG.

marvpuz

Marvel Puzzle Quest Dark Reign – Puzzle Marvel: Mroczne Panowanie

Gierka może zagubić się pod ogromem liter tak długiego tytułu. Jednakże, niektóre osoby zauważyły pewne powiązanie tej gry z czymś innym. Zgadza się, jest to Puzzle Quest, w której nasze decyzje dotyczące dopasowywania, są akceptowane przez Iron Mana i Hulka, a nie przez powszechnie stosowane archetypy RPG. Wisienka na torcie dla wszystkich fanów Uniwersum Marvela.

Dodaj komentarz