Najlepsze Gry Puzzle Liczbowe – Top 5 gier na Androida

W przypadku puzzli opartych na cyfrach, nie występuje aż tak wielkie zainteresowanie tym gatunkiem. Puzzle bazujące na fizyce lub na słowach, czy nawet te polegające na dopasowywaniu odpowiednich elementów – wydają się być bardziej popularne niż cyferkowe łamigłówki.

Niemniej jednak, puzzle liczbowe nie tylko potrafią zabić nudę i zafundować nam określony poziom rozrywki, ale również mogą nas czegoś nauczyć. Dlatego też, podczas zabawy z taką aplikacją, bardzo często można doświadczyć uczucia, że robimy coś korzystnego i pożytecznego dla naszego umysłu.

Tak więc, rzućmy okiem na pięć najlepszych gier opartych na puzzlach liczbowych, na urządzenia mobilne z Androidem.

Naładujcie mózg, odświeżcie tabliczkę mnożenia i przygotujcie się na sporą dawkę Waszego ulubionego przedmiotu szkolnego.

suudokk

Sudoku Free – Sudoku (Wersja Darmowa)

Nie należy przygotowywać takiego rankingu, jeśli nie ma się zamiaru wziąć pod uwagę łamigłówki oferowanej przez sudoku. Istnieją setki gier sudoku na systemy Androida, więc jest w czym wybierać. Sudoku Free zwróciła naszą uwagę swoim bardzo stylowym wyglądem, rewelacyjnym systemem kontroli, a także imponującą ilością rozmaitych i wymagających zagadek.

chipch

Chip Chain – Żetony i Żetonki

Zarówno tytuł, jak i estetyka tej gierki, krzyczą – „gra hazardowa”. Jednakże, tak naprawdę, Chip Chain jest bardzo zmyślną łamigłówką liczbową. Zadanie polega na odpowiednim dopasowaniu żetonów. Łącząc ze sobą owe żetony będziemy mogli otrzymać inny ich rodzaj, o wyższej wartości. Można też skorzystać ze specjalnych kart, aby ułatwić sobie zadanie i tym samym szybciej osiągnąć sukces.

drpp7

Drop7 – Zabawy z Cyferkami

Kreatorzy z Zynga opracowali bardzo dobrą pozycję, idealną do zabawy z numerkami. Opierając się na schemacie opadających klocków, postanowili tchnąć w rozgrywkę troszkę numerycznego wyrafinowania. W grze nie będziemy dopasowywać kształtów lub kolorów. Wszystko sprowadzono tutaj do dopasowywania cyferek, co sprawia, że gra jest o wiele bardziej absorbująca.

evnupp

Even Up – Byle Równo

Jeżeli szukacie czegoś surowego, sprowadzonego niemalże do podstawowej formy, to Even Up jest jednym z najlepszych rozwiązań. Nie istnieją tutaj uroczy i piękny styl, udogodnienia dla systemu kontroli, ani nawet sprytna mechanika rozgrywki. Even Up to arytmetyczne puzzle w najczystszej formie. Tak więc, każdy kto kocha zabawę z numerkami, z pewnością doceni to matematyczne arcydziełko.

koozaac

KooZac – Zmagania Umysłu

KooZac to kolejna na naszej liście pozycja, w której połączono cyferki ze schematem opadających klocków. Gierka potrafi wciągnąć swoją liczbową przygodą, w której musimy dopasowywać bloczki w taki sposób, aby uzyskać odpowiednią figurę. Gwarantujemy, że Wasz mózg zostanie rozciągnięty na wiele kierunków. Gra wymaga sporego główkowania, także możecie być pewni, że skutecznie pożre Wasz wolny czas.

Dodaj komentarz