Najlepsze Gry Retro-Wyścigi – Top 5 gier na Androida

Przez cały czas swojego istnienia, gry wyścigowe ewoluowały do punktu, dzięki któremu możemy teraz zagrać w zapierające dech w piersiach konsolowe doświadczenia 3D wraz z realistyczną fizyką i złożonymi modelami jazdy, korzystając z naszych urządzeń z Androidem.

Niemniej jednak, wciąż istnieje też popyt na bardziej zwarte wyścigi, okraszone grafiką 2D oraz prostym i wygodnym sterowaniem.

Sprawdźcie pięć najlepszych gier wyścigowych opartych na retro-stylistyce, które zaprezentowaliśmy na poniższej liście. Złowieszczy warkot silnika, piszcząca i dymiąca guma, a także nieprawdopodobna prędkość – to tylko niektóre z atrakcji czekające na Was w tych błyskawicznych rozgrywkach.

Wskakujcie w kombinezon ognioodporny i odkorkujcie wlew adrenaliny, ponieważ za moment zrobi się tutaj bardzo gorąco.

pocrac

Pocket Racing – Kieszonkowe Wyścigi

Pocket Racing jest gierką wyścigową, utrzymaną w realiach 2D, która oferuje nam bardzo intensywną rywalizację opartą na rozgrywce torowej. Mknąc naszym małym samochodzikiem, poruszamy się w lewo i w prawo, korzystając jedynie z dwóch przycisków. Dzięki zastosowaniu doskonałego modelu jazdy, musimy odznaczyć się świetnymi umiejętnościami kierowcy, aby móc pozostać na torze i unieść w górę puchar zwycięstwa.

deltav

Delta-V Racing – Wyścigi Delta-V

Delta-V Racing serwuje nam rewelacyjną rozgrywkę bazującą na walkach wyścigowych, co z pewnością przypadnie do gustu fanom takich klasyków, jak Mario Kart i WipEout. Co więcej, cała gierka została owinięta w retro-futurystyczną oprawę graficzną 2D. Zasiądźcie za jednym z tych zadziornych kółek i weźcie udział w jednym z najbardziej zwariowanych wyścigów świata.

finalfreew

Final Freeway 2R – Otwarta Szosa 2R

Jedną z najbardziej wpływowych gier w dzisiejszym świecie wyścigów zręcznościowych 3D, była OutRun od Sega. Z kolei, developerzy Final Freeway 2R postanowili, że ich pozycja będzie czymś w rodzaju hołdu dla tej popularnej w latach 80-tych, rozgrywki. Płynna grafika, chwytliwa ścieżka dźwiękowa i rozmaite szlaki powodują, że gra jest wiernym naśladowcą swojego przodka.

paperracr

Paper Racer – Papierowy Wyścig

Jeżeli ktoś z Was ciął w Micro Machines na swojej 8-bitowej lub 16-bitowej konsoli – to pozycja Paper Racer z pewnością Was nie zawiedzie. Posiada tą dziwaczną mieszankę, w której zakręcony projekt toru i nieprawdopodobne power-upy zostały połączone z sumiennym podejściem do tego, aby być pierwszym zawodnikiem, który przekroczy linię mety.

retrorcr

Retro Racing – Retro-Wyścig

Gierka została opracowana przez developera licznych wyścigów na Amigę, i tak jak poprzednie pozycje, nie zawodzi swoim urokiem. Wszystko głównie dzięki ostrej 8-bitowej szacie graficznej i super szybkim wyścigom opartym na rozgrywce top-down. Jakby tego było mało, w grze zastosowano również bardzo wymagający system sterowania.

Dodaj komentarz