Najlepsze Gry od Rovio – Top 5 gier na Androida

W ciągu kilku krótkich lat, Rovio stało się ogromnym przedsiębiorstwem na globalną skalę. Wszystko dzięki swojemu wirtualnemu hitowi – Angry Birds. Wściekłe ptaszki możemy dzisiaj zobaczyć dosłownie wszędzie; od gier, zabawek i seriali telewizyjnych, po wesołe miasteczka, rekomendacje sławnych osób, a nawet sklepy dedykowane wyłącznie tym pierzastym fruwakom.

Nasuwa się więc pytanie: Które wersje Angry Birds (a jest ich sporo) zasługują na szczególną uwagę? Postanowiliśmy dać nura w głąb tego złowieszczego gniazdka i wygrzebać pięć najlepszych gierek od Rovio na Androida.

Czas wzlecieć ponad radary i odkryć najodważniejszych fruwaków.

absw

Angry Birds Star Wars – Wściekłe Ptaszki: Gwiezdne Wojny

Za każdym razem, gdy Rovio wydaje kolejną wersję ptaszków, zastanawiamy się, czy będzie w stanie dorównać swoim najlepszym poprzednikom. W tym przypadku, jak najbardziej jest w stanie. Developerzy wzięli pod uwagę błędy i niedociągnięcia widoczne w poprzednich częściach, i zupełnie zniwelowali je w Angry Birds Star Wars. Gierka jest tak rewelacyjna, że pewnie za niedługo stanie się klasykiem. Dobrze, że Rovio nie przeszło na ciemną stronę mocy.

absp

Angry Birds Space – Wściekłe Ptaszki: Kosmos

Może i nie jest to pełnokrwisty sequel Angry Birds, niemniej jednak, Angry Birds Space reprezentuje zacną alternatywę oryginału od studia Rovio. W tej aplikacji, programiści z Rovio postanowili zastosować pomysłowe elementy astrofizyki, wysyłając wściekłe ptaszyska na orbitę… i to dosłownie. Ponadto, Angry Birds Space stała się inspiracją dla powyższej gierki – Angry Birds Star Wars.

Angry-Birds-Seasons1

Angry Birds Seasons – Wściekłe Ptaszki: Święta

Angry Birds Seasons to świąteczny pakiet dodatków, który nigdy nie wychodzi z mody. Tak w zasadzie są to dodatkowe poziomy rozgrywki bazującej na oryginalnych Angry Birds. Każdy z dodatków został przygotowany specjalnie z okazji konkretnego święta. Dlatego też, przygotujcie się na dynie, bombki i czterolistne koniczynki, podczas kontrolowania tych niesfornych, małych kłębków pierza.

badpig

Bad Piggies – Niesforne Świnki

Pomimo tego, iż Bad Piggies to tak naprawdę spin-off Angry Birds, to często ta aplikacja uważana jest za całkiem nową i osobną grę. Musimy tutaj zająć się naszą wieprzowinką, która utknęła i nie może się wydostać. Przy pomocy zróżnicowanych przedmiotów będziemy musieli wybudować świnkom drogę ku ich wolności. Jest to bardzo wyraziste, a zarazem bardzo przyjemne odejście od tradycyjnej serii fruwających ptaszków.

aal

Amazing Alex – Wspaniały Alex

Tym razem Rovio skutecznie odeszło od swoich dotychczasowych rozwiązań i postanowiło udostępnić rewelacyjną gierkę, pt. Amazing Alex. Po wykupieniu praw od Casey’s Contraptions, Amazing Alex otrzymał pełny makeover i całkiem nową nazwę. Tradycyjna rozgrywka oferowana przez Rovio nie ma tutaj większego zastosowania, aczkolwiek, gierka nadal potrafi urzec swoim pięknem i łapczywie pożreć nasz czas.

Dodaj komentarz