Najlepsze Gry RPG – Top 5 gier na Androida

Nie ma chyba osoby, która nie kochałaby dreszczyku emocji jaki zapewnia porywająca przygoda. A wszyscy doskonale wiemy, że nic tak nie oddaje ducha tej wspaniałej wędrówki, jak dobra gierka z gatunku RPG.

Na rynku istnieje wiele wariantów przygodówek z rodzaju RPG, jednakże; nie wszystkie z nich skupiają się na rozwoju postaci w trakcie postępu w rozgrywce. A powinny. Pomysłowa organizacja statystyk i osiągnięć oraz  ujmująca szata graficzna – również nie byłyby tutaj złym pomysłem.

I tak oto, uzbrojeni w najlepsze bronie świata fantasy i magiczne talenty, a także zaopatrzeni w wór pełen uzdrawiających mikstur; przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz krainę gier RPG na Androida, i wybraliśmy pięć, które zasługują na szczególną uwagę.

FF3

Final Fantasy III – Ostateczna Fantazja 3

Chyba żadna gierka nie zasługuje bardziej na kategorię znakomitego RPG, jak genialna Final Fantasy III od Square Enix… No, przynajmniej nie dla tych, którzy wychowywali się w latach 90-tych. Final Fantasy III jest drastycznie powieloną wersją klasyka z 1990 roku. Posiada te same rozwiązania zarówno dla rozgrywki, jak i dla systemu walki. Jednakże, posiada też duży plus – nowiuteńki silnik 3D.

Zenonia

Zenonia – Malownicze Potyczki

Zenonia zapożyczyła swoje kluczowe elementy od jednych z najpopularniejszych, japońskich klasyków (pomimo, że jest produkcją koreańską). Gierka została wyposażona w system eksploracji top-down, system walki czasu rzeczywistego, a także przepiękny i wciągający świat fantasy. Każdy element doskonale uzupełnia się z resztą, komponując bardzo przyjemną dla umysłu i oka rozgrywkę.

Delver

Delver – Pikselowy Loch

Delver nieco różni się od swoich krewniaków umieszczonych na tej liście. Jest to gierka o tematyce dungeon-crawler, która należy do typu gier first-person. Oprawa graficzna została tutaj nieco spikselowana, dając tym samym urok rodem jak z Minecrafta. Poziomy rozgrywki dobierane są losowo, a śmierć jest permanentna. A więc, wszystko sprowadza się tutaj do przetrwania, przy jednoczesnym kolekcjonowaniu tak wielu kosztowności, jak tylko zdołamy.

Grinsia

RPG Grinsia – Pradawne Boginie

Grinsia to oldskulowa gierka akcji, prosto z kraju kwitnącej wiśni, która wyszła spod genialnej ręki japońskiego developera KEMCO Games. Posiada 16-bitową grafikę i system walki turowej, i jest hołdem w stronę klasyków z lat 90-tych. Co więcej, posiada bardzo przyjemną fabułę przeznaczoną na całe godziny ekscytującej rozgrywki.

BattleLoot

Battleloot Adventure – Złodziejska Przygoda

Jeżeli niekończąca się eksploracja ogromnej mapy i zmaganie się z wieloma statystykami, nie należy do Waszych ulubionych czynności, to Battleloot Adventure może być dla Waszego Androida wspaniałą alternatywą. Zanurzona w świecie bezustannej i ciężkiej bitwy, wysyła nas na poboczne misje bazujące na walkach turowych. Sztuczka tkwi w tym, abyście tak dobrali oddział Waszej armii, aby był skuteczny przeciw konkretnemu wrogowi. Potem wystarczy zainicjować mordercze kombinacje, które zrównają z ziemią Waszego nieprzyjaciela.

Dodaj komentarz