Najlepsze Gry Strategiczne Science-Fiction – Top 5 gier na Androida

Przestrzeń kosmiczna od zawsze intrygowała ludzką rasę swoją tajemniczością, nieprzewidywalnością i niekończącym się obszarem usłanym niezliczoną ilością ciał niebieskich.

Przetrwanie w tak drastycznych warunkach graniczy z cudem. Dlatego też, warto uzbroić się w niezbędną wiedzę i umiejętności, zanim zaczniemy niesamowitą przygodę zwiedzania niezbadanych zakamarków tego gargantuicznego obszaru.

Dzięki ludzkiej ciekawości, kosmos stał się również nieodzownym tematem wykorzystywanym w świecie gier wideo, co obejmuje również urządzenia mobilne z systemem Androida. Jedne z najbardziej rozwiniętych gier o tematyce kosmicznej to strategie science-fiction, z których pięć najlepszych pozycji postanowiliśmy umieścić w naszym rankingu.

Pamiętajcie o zapasie powietrza i szczelnym kombinezonie, ponieważ za chwilę odlecicie w fantastyczną podróż do wnętrza enigmatycznej próżni.

outthh

Out There – W Próżni

W tej międzygwiezdnej przygodówce będziemy musieli odbijać się od jednej konstelacji gwiazd do drugiej w poszukiwaniu odpowiednich surowców. W grze zastosowano bardzo wymagające rozwiązania, które skutecznie utrudnią nam śmiganie po kosmosie. Designerzy z Mi-Clos Studio przyjęli tutaj intrygujące, komiksowe podejście – Wybierz Własną Przygodę. Opcja ta sprawia, że każda podejmowana przez nas decyzja będzie stanowić bolesną zagadkę.

omgg

Strikefleet OmegaTM: Play Now! – Omega: Gwiezdna Flota

Strikefleet Omega to iście spektakularna strategia science-fiction, która łączy w sobie elementy obrony wieży z komendami wydawanymi w czasie rzeczywistym. Będziemy musieli prowadzić naszą potężną flotę od jednego systemu gwiezdnego, do drugiego. Czeka nas także zacięta batalia z nieznośnymi kosmitami oraz ulepszanie naszych systemów obrony.

lodt

Line of Defense Tactics – Taktyka Linii Obrony

Ta intensywna gra strategiczna opiera się na kierowaniu własną grupą bohaterów. Tym razem, naszym sprzymierzeńcem będzie nieustraszony oddział kosmicznej piechoty, za pomocą którego wprowadzimy niepojęty chaos w szeregi wrogich jednostek. Mamy okazję do obierania flanki, chowania się przed ostrzałem, a także do czajenia się w ukryciu. Wszystkie czynności będziemy wykonywać podczas eksplorowania wrogich okrętów, opuszczonych stacji kosmicznych i tajemniczych planet.

spfrnt

Space Station: Frontier – Stacja Kosmiczna: Granica

Space Station: Frontier jest swego rodzaju obroną wieży, chociaż, nie do końca. Oprócz wznoszenia śmiercionośnych działek obronnych, Space Station: Frontier wymaga od nas także wyszukiwania i wydobywania niezbędnych surowców. Będą nam bardzo potrzebne, jeśli chcemy wyjść cało z tej nietuzinkowej przygody. Surowce posłużą do ładowania obronnych wieżyczek, co pozwoli na skuteczną defensywę.

impgal

Imperium Galactica 2 – Galaktyczne Imperium 2

Ten klasyczny RTS science-fiction zadebiutował na komputerach PC na początku nowego tysiąclecia. Gra oferuje iście epicki sposób wznoszenia imperium, wrzucając go w unikalny miks razem z formą batalii opartą na czasie rzeczywistym. Gierka nie tylko świetnie sobie radzi na komputerach stacjonarnych, ale stanowi też rewelacyjny wybór dla użytkowników urządzeń z Androidem.

Dodaj komentarz