Najlepsze Konwersje Gier na Konsole – Top 5 gier na Androida

Wiele osób, które lubią sobie zafundować wirtualną rozrywkę w formie gry na Androida, nigdy zbytnio nie interesowało się grami dostępnymi na inne platformy. Dlatego też, może być dla nich wielkim zaskoczeniem, że wiele z najlepszych pozycji oferowanych przez Google Play store, biło wcześniej rekordy popularności na konsolach.

Jeżeli zostaną dobrze zrealizowane, konwersje gier konsolowych są bardzo dobrym pomysłem. Posiadają sprawdzone pochodzenie i potrafią zaserwować naprawdę ambitną rozgrywkę. Poza tym, zostały zaprojektowane już wcześniej, dzięki czemu ich rozwój na urządzenia mobilne jest tym bardziej uproszczony.

W związku z powyższym, przyszło nam do głowy, aby opracować ranking pięciu najlepszych konwersji dostępnych na urządzenia z systemem Androida.

Dlatego też, jeżeli nie posiadacie Xboxa, albo jeśli zaczął Wam ostatnio grymasić i stroić fochy, to poniższe pięć gierek może okazać się Waszym wirtualnym ocaleniem.

FF33

Final Fantasy III = Ostateczna Fantazja 3

Ta rewelacyjna pozycja od Square Enix potrafi pożreć niejedną godzinę naszego czasu. Zadebiutowała na konsole Nintendo w 1990 roku, i zrobiła wielki szum w wirtualnym świecie gier. Dostępna jest również w wersji na urządzenia mobilne, która została ulepszona przez zastosowanie wspaniałej grafiki 3D połączonej z opartym na turach systemie walki. Decydując się na ten tytuł, czeka na Was mnóstwo przygodowej rozgrywki umieszczonej w sercu krainy fantazji.

Goo

World of Goo – Świat Flegmy

World of Goo rozpoczął swoją przygodę w cyfrowej krainie jako gierka na komputery PC. Jednakże, ta świetna aplikacja od 2D Boy doświadczyła nie lada popularności dopiero, gdy ukazała się na konsolę Nintendo Wii. Jej wciągająca rozgrywka opiera się na wznoszeniu konstrukcji, co wymaga stabilnej ręki, cierpliwości i bardzo spokojnych gestów. Z racji tak specyficznej rozgrywki, dotykowy ekran naszego urządzenia z Androidem, wydaje się być lepszym rozwiązaniem aniżeli tradycyjny monitor.

Swords

Swords and Soldiers – Rycerze i Miecze

Ta czarująca strategia od Two Tribes została przekonwertowana z platformy Nintendo Wii. Jest to bardzo specyficzna gierka okraszona szczegółową grafiką 2D. Naszym zadaniem jest dokonanie wyboru jednej spośród trzech dostępnych armii; Wikingowie, Aztekowie lub Chińczycy. Po wybraniu naszej niszczycielskiej siły, musimy wyciąć w pień naszą konkurencję. Gra dysponuje imponującą ilością śmiercionośnych broni, możliwością rozwoju nowych jednostek, a także wieloma innymi atrakcjami.

Jam

NBA Jam by EA SportsTM – Gwiazdy NBA

NBA Jam to słowa, które każdy zapalony fan koszykówki z lat 90-tych, ma wyryte w swojej pamięci. Jest to jedna z najlepszych konwersji gier sportowych, fundująca nieprawdopodobne klimaty NBA, które pamiętają tak utalentowanych gwiazdorów, jak nieśmiertelny Michael Jordan. Niewiarygodne i naginające prawa fizyki wsady, wykreowanie płonącej piłki lub zapalenie obręczy, a do tego obecność mega-gwiazd, sprawiają, że każdy fan kosza rozpłynie się na widok tej pozycji, niczym ciepłe masełko.

Chu

ChuChu Rocket!TM – Twardy Orzech

Bądźmy szczerzy; konsola Dreamcast od Segi okazała się być totalną klapą. Na szczęście, przynajmniej jej wizytówkowa gra otrzymała swoją drugą szansę. Tym razem jednak na urządzenia z systemami Androida. ChuChu Rocket! to silnie uzależniająca, dwuwymiarowa łamigłówka, która wyciśnie z naszego umysłu siódme poty. Przyglądając się jej z bliska, aż dziw bierze, że została stworzona z myślą o konsolach, skoro tak idealnie nadaje się na sprzęt mobilny.

Dodaj komentarz