Najlepsze Kosmiczne Strzelanki – Top 5 gier na Androida

Niezależnie od tego, czy użyjemy nazw takich jak czarna dziura, bezkresna otchłań, czy ogromna próżnia, w której żyje E.T. – przestrzeń kosmiczna jest bardzo fascynującym miejscem.

Owa mroczna i majestatyczna przestrzeń, która wykracza daleko poza zasięg naszego wzroku, od niepamiętnych czasów jest niekończącym się tematem wielu filozoficznych dyskusji, naukowych analiz, a także głównym bohaterem wielu dzieł literackich z rodzaju science-fiction.

Koncepcja kosmosu jest również szeroko stosowana w grach wideo, głównie dlatego, ponieważ strzelanie do kosmitów za pomocą laserowej wiązki stanowi przednią zabawę. Dlatego też, wraz z tymi frywolnymi myślami krążącymi w naszej głowie, przedstawiamy Wam 5 najlepszych gierek na Androida, którymi możecie zrobić totalne spustoszenie w wirtualnym kosmosie.

A więc, naładujcie swoje działa jonowe i ustawicie kurs na ‘zabawę’, ponieważ już za moment wkroczycie w zawrotną prędkość. Do boju!

RType

R-Type – Kosmiczny Krach

Jest to jedna z największych side-scrollowych produkcji wszechczasów, uważana za klasykę swojego gatunku. Fart chciał, że ta nieśmiertelna strzelanka trafiła również na urządzenia mobilne. Zgrabnie przeprowadzona konwersja tej gierki przez designerów z DotEmu, zapewnia nam równie potężny dreszcz na plecach, co oryginał, jednocześnie udostępniając opcje dla ekranów dotykowych wszystkich generacji.

RadiantHD

Radiant HD – Gwiezdny Błysk

W bardzo widocznym hołdzie oddawanym pikselowym strzelankom kosmicznym, które często rywalizowały ze sobą w latach 80-tych o jak najlepszą pozycję w świecie gier arkadowych; pionowy scroller od Hexage rozbrzmiewa hipnotyzującym dźwiękiem śmiercionośnego lasera i neonową charyzmą. Utorujcie sobie drogę do przeszłości, przedzierając się przez ponad 100 niebezpiecznych poziomów krystalicznie czystej, arkadowej frajdy.

OrbitalDef

Orbital Defender Full – Orbitalny Obrońca

Ten sprytny, kosmiczny shooter rzuca nam wyzwanie polegające na obronie naszej rodzimej planety przed deszczem asteroidów i inwazją bestialskich kosmitów, za pomocą opartego na gestach zmyślnego arsenału. Rozmaite pstryknięcia, przeciągania i kliknięcia aktywują różne rodzaje broni. Wychodzi więc na to, że pomiędzy zwycięstwem nad chmarą kosmitów, a totalną anihilacją naszej planety; stoi jedynie Wasz palec.

Frontier

Space Station: Frontier – Stacja Kosmiczna: Granica

Space Station: Frontier nawiązuje swoją rozgrywką do obrony wieży. Jednakże, walka odbywa się w pozbawionym grawitacji kosmosie, a jej konsekwencje mogą być druzgocące. Musimy zasilać naszą stację kosmiczną używając surowców znalezionych na pobliskich asteroidach. Będziemy musieli też bronić naszych surowców, aby nie wpadły w oślizłe macki kosmitów. Rasa ludzka liczy na Was! Tak jakby.

StarArmada

Star Armada – RTS – Międzygwiezdna Flota

Star Armada to ciekawe rozwiązanie z gatunku RTS, które daje nam możliwość kierowania własną, międzygwiezdną flotą. Musimy utrzymywać w ryzach naszą niecierpliwą flotyllę, zachowując przy tym trzeźwy umysł i zimną krew. Dobra strategia jest tutaj niezbędna. Gierka wyszła spod rąk programistów z Dancing Cat Development. I chociaż Star Armada nie jest doskonała, to intuicyjny interfejs użytkownika skutecznie uprzyjemnia eksplorację czarnej próżni.

Dodaj komentarz