Najlepsze Niekończące się Ucieczki – Top 5 gier na Androida

Jedną z podstawowych zasad tworzenia dobrej gry jest tworzenie mechaniki wokół mocy platformy docelowej.

Gry z serii niekończących się ucieczek osiągnęły jedne z największych sukcesów na scenie mobilnej rozgrywki, właśnie z tego powodu. System pozwalający na sterowanie za pomocą jednego przycisku, idealnie nadaje się na urządzenia wyposażone w małe ekrany. A same gierki są bardzo proste do załapania, oferując przy tym intensywny sprint.

I pomimo tego, że być może jesteście zaznajomieni z niektórymi najpopularniejszymi ucieczkami, to istnieje też mnóstwo innych interesujących pozycji, które Wasz radar mógł pominąć. Dlatego też, aby temu zaradzić, postanowiliśmy rzucić się w pogoń za 5 najlepszymi runnerami na urządzenia zaopatrzone w system Androida.

Rozgrzejcie więc swoje uśpione nóżki i weźcie kilka głębokich wdechów, ponieważ czeka Was nie lada gonitwa, w której największym sprzymierzeńcem będą zręczność i spostrzegawczość.

Canabalt

Canabalt HD – Szara Strefa

Ta nastrojowa i monochromatyczna gierka jest jedną z pierwszych pozycji podlegającej tej kategorii. Ponadto, odegrała ogromną rolę w popularyzowaniu tych szaleńczych i niekończących się ucieczek. I pomimo swojego wieku, Canabalt HD jest dzisiaj równie wspaniały, jak dwa lata temu.

Temple

Temple Run – Ucieczka ze Świątyni

Są szanse, że nawet podczas czytania tego tekstu, prawdopodobnie śmigacie sobie w gierkę od Imangi, która doczekała się wielu milionów pobrań i całej masy usatysfakcjonowanych użytkowników. Warto odpalić tą niecodzienną pozycję, doświadczając przy tym prawdziwie fenomenalnej rozgrywki.

Whale

Whale Trail – Lot Wieloryba

W przypadku tej gierki, możnaby ją było sklasyfikować bardziej jako niekończący się lot, a nie ucieczkę. Jednakże, jeśli chodzi o zasady, to pozostają one bez zmian. Waszym zadaniem będzie kierowanie latającym wielorybkiem, którym musicie wybić się ponad powierzchnię wody – wysoko w powietrze i kolekcjonować unoszące się bańki. Wrogiem są tutaj śmiercionośne pioruny bijące z nieba, których musicie unikać, jak ognia.

Diversion

Diversion – Dywersja

Diversion to niekończący się runner ubrany w graficzne elementy 3D. Niesamowite cechy tej gry w połączeniu ze zróżnicowaną mechaniką, skutecznie oddzielają tą pozycję od reszty jej jedno-wymiarowych krewniaków. Na krótszą metę, gra stanowi idealne panaceum na gnębiącą nas nudę.

GravityP

Gravity Project – Projekt Grawitacyjny

Futurystyczna ucieczka wzdłuż zdradzieckiego korytarza od Alper Sarikaya z pewnością sprawi, że Wasza głowa mocno zawiruje. A to głównie dlatego, że Gravity Project wymaga nieustannego oceniania, gdzie jest góra, a gdzie dół. Więc, jeżeli nie macie nic przeciwko zawiłym skrętom i spiralom, to czeka na Was iście zakręcona przyjemność.

Dodaj komentarz