Najlepsze programy do plików PDF na Androida

Najlepsze programy do przeglądania plików PDF na system operacyjny Android.
Jednym z najpopularniejszych programów tego typu jest Adobe Reader, dostępny bezpłatnie. Posiada on wiele opcji i działa stosunkowo szybko, jednak jego problemem jest to, że nie zapamiętuje strony, którą ostatnio czytaliśmy. Minusem Adobe Readera jest ograniczona możliwość wpisywania notatek, które nie zachowują się po konwersji do innego formatu.
Inny darmowy program do przeglądania plików tego typu to AnDoc. Czyta on format PDF oraz DJVU, w którym często pojawiają się książki i komiksy. Program nie posiada innych dodatków poza możliwością przeglądania plików, ale sprawdza się w zastosowaniach biznesowych i domowych.
Zupełnie inną filozofię działania ma program CamScanner. Można go dostać w wersji bezpłatnej, a jeśli potrzebujesz więcej opcji warto zakupić pełną wersję. Jeśli nie możesz pobrać pliku PDF na twój dysk w komórce, wystarczy zrobić mu zdjęcie – CamScanner postara się o zamienienie go na format PDF. To bardzo przydatna opcja wtedy, gdy działasz z wieloma dokumentami w formie papierowej – aby przesłać plik, wystarczy Ci kamera w smartfonie.
Do zastosowań biznesowych idealnie sprawdza się program ezPDF Reader. Wersja płatna kosztuje 4 dolary, dzięki niej otrzymujemy takie opcje jak wsparcie wypełniania formularzy oraz konwersję do formatu ePub. Można także uruchamiać multimedia zagnieżdżone w pliku PDF. Aplikacja staje się coraz popularniejsza.
Foxit Mobile PDF to wersja popularnej alternatywy dla Adobe Readera, którą można zainstalować na komputerze. Możliwości są podobne – możemy robić notatki, podpisywać pliki PDF za pomocą wirtualnego podpisu, korzystać z zapisywania listy ostatnich plików oraz stron, na których się znajdowaliśmy przed jego wyłączeniem. Foxit Mobile PDF pozwala na rozbudowane uzupełnianie dokumentów własnymi komentarzami, dzięki czemu ich przeglądanie jest znacznie prostsze. Zaawansowanych użytkowników ucieszy możliwość dodawania zakładek oraz robienia własnych pieczątek.

Dodaj komentarz