Najlepsze Sequele Gier – Top 5 gier na Androida

Część z nas nieustannie narzeka na nadmiar kontynuacji pojawiających się w wirtualnym świecie gier. Na szczęście, wielu z nas akceptuje sequele popularnych tytułów, których pierwowzory miały lub nadal mają ogromne wzięcie na cyfrowym rynku. I prawidłowo. Nie ma nic lepszego, jak otrzymanie dodatkowej okazji na kontynuację naszej ulubionej przygody, której ekscytująca fabuła nie dawała nam zasnąć po nocach.

Sequele zapewniły developerom sprawdzoną i niemalże gotową formułę na dopracowanie szczegółów i zrekompensowanie braków, które towarzyszyły pierwszymy częściom. Dzięki temu, kontynuacje cieszą się tak ogromną popularnością wśród wielu posiadaczy urządzeń z systemem Androida.

Z racji tego, że liczba sequeli jest naprawdę przytłaczająca, zdecydowaliśmy, że ustalimy pewne zasady podczas tworzenia rankingu. W skład listy wchodzą jedynie gierki, które są oryginalnymi sequelami pierwowzoru gry przeznaczonej na Androida. Co więcej, muszą też odznaczać się lepszą renomą aniżeli ich przodkowie.

Gotowi? To zaczynamy naszą wędrówkę po świecie oryginalnych kopii, które pozytywnie zaskoczyły wirtualną społeczność.

Quell

Quell Reflect – Koślawe Odbicie

Sequel Quell Reflect od FallenTreeGames jest o wiele bardziej efektowny niż original. Zapewnia graczom nie tylko emocje, których mogli doświadczać w poprzedniej części, ale ponadto oferuje też bardziej urzekające, przestrzenne łamigłówki, które okraszone w upiorne ścieżki dźwiękowe, potrafią niejednemu zjeżyć włos na głowie. Gierka jest dość wymagająca, a także podrasowana zastosowaniem dodatkowych elementów rozgrywki, aby nie powtarzać tego samego schematu, co w części pierwszej.

Eternity

Eternity Warriors 2 – Odwieczni Wojownicy 2

Ta epicka sieczka jest kontynuacją od Glu Mobile, która oferuje bardziej intensywną i zaciekłą bitwę z Orkami, usprawnioną wizualizacją 3D HD. Gra prezentuje walkę w czasie rzeczywistym, a także opcję multiplayer. Eternity Warrior 2 jest wspaniałą alternatywą na Androida w stosunku do komputerowego Diablo, fundując całe godziny masakry i plądrowania bogactw. A co najlepsze – gierka jest zupełnie darmowa.

Reckless

Reckless Racing 2 – Zwariowany Wyścig 2

Oryginalny Reckless Racing zapewniał kawał błotnistej, śliskiej i wieśniackiej rozgrywki. Z kolei, kontynuacja zabiera nas jeszcze głębiej. Całość jest większa, bardziej rozwinięta i wciąga o wiele mocniej, niż jej oryginalny krewniak. Co więcej, zastosowano tutaj świetne rozwiązania w kwestii trybu kariery oraz udostępniono nowe modele samochodów. Gierka z pewnością wkręci niejednego maniaka wyścigów.

Edge

Edge Extended – Na Krawędzi

Edge Extended jest znakomitym przedłużeniem oryginału, który zyskał ogromną popularność wśród smartfonowych maniaków. Ta oparta na toczeniu sześcianu aplikacja wydłuża oryginalną gierkę, aż o 48 poziomów! A jakby tego było mało, wszystko zostało ubrane w czarującą i ciężką do odparcia rozgrywkę, wprost idealną na nasze Androidowe urządzenia.

Guns

Guns’n’Glory WW2 – Spluwy Chwały

Pierwszy Guns’n’Glory zostawił nas pod wielkim wrażeniem swojego ekscentrycznego podejścia do rozgrywki opartej na obronie wieży i niezwykłej scenerii Dzikiego Zachodu. W przypadku sequela zmieniła się tylko sceneria, która jest teraz grobowym obrazem II Wojny Światowej. Co do ekscentryki, nadal podrasowuje genialną fabułę Guns’n’Glory. Wraz z przepiękną grafiką 3D i systemem postępu opartym na rozwiązaniach stosowanych w RPG-ach, gierka jest godną następczynią nieśmiertelnego klasyka.

Dodaj komentarz