Najlepsze Translatory – Top 5 aplikacji na Androida

Podróże to najlepszy sposób nie tylko na upuszczenie nadmiaru stresu spowodowanego codzienną rutyną, ale także na poznanie najdalszych zakątków naszego globu oraz rozmaitych kultur. Aczkolwiek, nie uzyskamy pełnych korzyści z takiego wyjazdu, jeśli nie znamy odpowiedniego języka.

W przełamaniu tej bariery pomogą nam skrzętnie opracowane aplikacje translatorskie, które możemy zainstalować na naszych urządzeniach z Androidem. Wystarczy zaopatrzyć się w jedną z tych profesjonalnych aplikacji, a zamawianie w restauracji, zadawanie pytań, czy nawet rozmowa z obcokrajowcem – nie będą już dłużej stanowić tak ogromnego problemu.

A więc, zapakujcie swoje walizy i nie zapomnijcie o translatorze, który może okazać się Waszym ocaleniem w niejednej sytuacji. Oto pięć najlepszych translatorów na Androida.

googltr

Google Translate

Google już dawno zdążyło wypracować sobie wysoką pozycję w świecie translatorskich aplikacji. I nawet nie jest zaskoczeniem, dlaczego. Google Translate obsługuje 64 języki, a 17 z nich pozwala nam na wprowadzanie słów używając naszej mowy. Z kolei, 24 z tych języków posiada opcję tłumaczenia audio. Wersja na Androida działa również w trybie offline, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Prosta w obsłudze i bardzo użyteczna aplikacja.

iTrans

iTranslate Free Translator

iTranslate to projekt od Sonico Mobile, który jest jedną z najlepiej znanych aplikacji w świecie wirtualnych translacji. Obejmuje 50 różnych języków. Niektóre z nich udostępniają opcję rozpoznania głosowego, co ułatwia wymowę danego słowa. Co więcej, iTranslate dysponuje też bardzo uproszczonym trybem, który pozwala na wklejenie fragmentu tekstu do okienka aplikacji, w celu jego przetłumaczenia.

univtras

Universal Translator

Ta wspaniała i niesamowicie wygodna w użyciu aplikacja jest naprawdę bardzo żwawa. Obsługuje 48 języków, które zostały również wyposażone w rozpoznanie głosowe. Opcja ta pozwala na rozpoznawanie podstawowych języków europejskich. Dodatkowo, Universal Translator od Jose M. Gomez, posiada też całkiem przydatny tryb, którego zadaniem jest tłumaczenie obcojęzycznych wiadomości tekstowych.

trippo

Trippo Mondo – Voice Translator

Niech Was nie zmyli ta zabawna nazwa – Trippo Mondo jest tak naprawdę bardzo profesjonalną aplikacją translatorską. W aplikacji zastosowano tryb powiadamiania o tym, jak powinien brzmieć dany fragment tekstu. Trippo Mondo znajdzie wielkie uznanie nie tylko wśród osób, które zmagają się ze zrozumieniem obcego języka, ale także wśród tych, które pragną wyszlifować swój akcent, aby brzmieć jak rdzenny mieszkaniec konkretnego państwa.

wordlens

World Lens Translator

World Lens może i odstępuje w pewnym stopniu od typowych aplikacji translatorskich, ale za to prezentuje się naprawdę profesjonalnie. Faktem jest, iż World Lens jest narzędziem, po które często sięgają producenci smartfonów i tabletów, w celu zareklamowania swoich nowych i drogich produktów. Po zainstalowaniu tej bardzo intuicyjnej aplikacji, wystarczy wycelować kamerą smartfona na fragment jakiegoś obcojęzycznego tekstu, a World Lens przetłumaczy nam go w mgnieniu oka.

Dodaj komentarz