W tym roku pojawiło się mnóstwo ciekawych smartfonów i innych urządzeń – oto lista najlepszych z nich.
OnePlus One to model z niesamowitym wyposażeniem, dopracowanym systemem operacyjnym i bardzo słabą dostępnością. Ten ostatni czynnik sprawił, że nie mogliśmy go dostać w zwykłych sklepach przez co nie podbił rynku.
Ciekawym gadgetem, który nie sprzedawał się tak dobrze, jak OnePlus One jest Microsoft Surface Mini, który pojawił się na początku kwietnia. Ma wyświetlacz 7,5 cala i ciekawe piórko, ale poraża ceną i częstymi problemami z działaniem.
Motorola Moto X to jeden ze smartfonów, który łączył w sobie niską cenę, doskonały design i funkcje, a także był wykonany w całości w Stanach Zjednoczonych. Nowy model Moto X+1 będzie miał ekran o większej przekątnej, potężny procesor i większy wybór obudów, wykonanych tym razem także ze skóry.
Nokia Lumia ma godnego następcę – będzie to modelu Lumia 1020, który ma jeszcze lepszy aparat i wyświetlacz. Dla niej trzeba się przestawić z systemu Android, jednak Windows Phone oferuje coraz więcej opcji.
Google w tym sezonie współpracuje z firmą Nexus, a w modelu 9 ma pokazać ekran od 8 do 9 cali o wysokiej rozdzielczości, który będzie miał potężny procesor i zaoferuje wykonanie klasy premium.
Nexusa jeszcze nie ma w sprzedaży, natomiast Moto 360 już jest. Ten smartwatch wyróżnia się świetnym designem i kolorowym wyświetlaczem. To jedno z najlepszych urządzeń z systemem operacyjnym Android Wear.
Kolejnym smartfonem, który może okazać się hitem, jest Sony Xperia Z3. Będzie on dostępny od 3 września i ma zaoferować procesor Snapdragon 805, nową kamerę 20 MP i wyświetlacz Quad HD. Każdy system operacyjny niższy od Androida L będzie w tym przypadku rozczarowaniem dla użytkowników.
Nexus 6 jest jeszcze bardziej tajemniczy od swojego większego brata. Oferuje system Android L i rewelacyjny design z bardzo małymi ramkami wokół ekranu.
Samsung Galaxy Alpha ma stanowić antidotum na smartfony Apple, zarówno jeśli chodzi o styl, jak i funkcje i możliwości.