Nawigacja na Androida


Nawiagacja na telefon Android

[td_block8 category_id=”14″ tag_slug=”kolorowanki” hide_title=”hide_title” limit=”8″ ajax_pagination=”load_more”]Nawigacja na Androida

Nawigacje na Androida używane są przez wielu kierowców, którzy wykorzystują je nie tylko na drogach krajowych, ale i zagranicznych. Rynek GPS-ów na urządzenia mobilne jest dość szeroki, dzięki czemu oferuje droższe, tańsze, a w niektórych przypadkach również darmowe aplikacje.

Darmowe GPS-y to zazwyczaj takie, które korzystają z GoogleMaps. Wymagają połączenia z Internetem i przyzwoitej jakości sygnału, w przeciwnym wypadku aplikacja może nie działać prawidłowo. Nieco inaczej operują GPS-y płatne, których działanie często sprowadza się do pobierania map z internetu. Żeby móc korzystać z płatnej nawigacji, należy wykupić abonament na czas określony. Jednak warto też zaznaczyć, że pod kątem opłat, aplikacje tego typu najlepiej sprawdzają się na krajowych drogach. Z kolei dla kierowców, którzy cenią sobie bardziej wygodę niż ponoszone koszty, idealnym rozwiązaniem będą GPS-y z mapami off-line.

Nawigacje na smartfony w wielu sytuacjach stanowią nieocenioną pomoc dla kierowców i prawie nigdy nie ograniczają się jedynie do wskazywania kierunków. Informują też o zakorkowanych ulicach, drogach objazdowych, czy ograniczeniach i kontrolach prędkości.